Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Apple v pondelok 14.11.2011 vydal novú verziu aplikácie iTunes 10.5.1, ktorá oficiálne podporuje novú službu iTunes Match. Služba je zatiaľ dostupná iba pre amerických užívateľov alebo užívateľov, ktorí používajú americké Apple ID. Počiatočný nápor zapríčinil celkové preťaženie Apple serverov a momentálne je služba pre nových užívateľov dočasne nedostupná. Tento stav by mal trvať niekoľko hodín, pokiaľ Apple nevybaví už podané žiadosti o registráciu. Aplikáciu iTunes 10.5.1 je možné stiahnuť pomocou služby Software Update v operačnom systéme Mac OS X alebo ju môžte stiahnuť na oficiálnych stránkach spoločnosti Apple.

iTunes Match

iTunes 10.5.1 prináša podporu pre službu iTunes Match

Služba iTunes Match ponúka „uloženie“ iTunes hudobnej knižnice z vášho počítača na severoch Apple. Služba funguje tak, že najprv zosníma zoznam skladieb na vašom disku a následne ich porovná s knižnicou uloženou na severoch Apple. Po nájdení zhody, budete tieto skladby mať k dispozícii vo vysokej kvalite až 256kb/s a to až na piatich zariadeniach s prístupom na internet, na ktorých používate rovnaké Apple ID. Ak služba zhodu nenájde, ponúkne vám upload danej skladby na server Apple.

iTunes Match počíta s tým, že vaše skladby máte oficiálne zakúpené prostredníctvom iTunes Music Store alebo ich máte zálohované z vašich originálnych CD (DVD) nosičov. Ak tomu tak nie je, tak si vlastne týmto spôsobom môžte zlegalizovať celý obsah vašej domácej hudobnej knižnice a to iba za ročný poplatok vo výške $24.99. Právne je toto celé možné zatiaľ iba v Spojených štátoch amerických, no spoločnosť Apple intenzívne pracuje na tom, aby bola služba spustená aj v ostatných regiónoch, vrátane Európskej únie (teda aj v Českej republike a na Slovensku).

Tagged with →  
Share →