Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Súčasťou nového jablčného smartfónu bude samozrejme aj nová verzia operačného systému iOS 6. Apple ho predstavil pred niekoľkými mesiacmi, počas vývojárskej konferencie WWDC 2012. Dozvedeli sme sa, že aktualizovaná verzia iOS bude obsahovať novú aplikáciu Mapy, Passbook, vylepšenú funkciu Siri či hlbšiu integráciu s Facebookom. Scott Forstall včera predstavil prítomným novinárom všetky najvýznamnejšie novinky systému už na novom iPhone 5. Všetky štandardné aplikácie, na ktoré sme zvyknutí pri prvom zapnutí systému, sú v šestke prispôsobené novému displeju. Aplikácie tretích strán, ktoré prispôsobené nie sú, sa na vyššom displeji zobrazia v strede a zvyšnú časť obrazovky vyplní čierny pás.

iOS 6 Safari

Scott Forstall včera predstavil niekoľko ďalších noviniek, ktoré budú súčasťou finálnej verzie iOS 6. Do aplikácie Mail pribudne priečinok VIP a vylepšená bude aj možnosť „označkovania“ správ. Nová verzia Safari ponúkne prezeranie webstránok v režime „fullscreen“ a pribudne aj funkcia iCloud Tabs (synchronizácia otvorených tabov medzi všetkými Mac a iOS zariadeniami). Používateľ bude môcť zdieľať naraz viacero fotiek zo sekcie PhotoStrem.

Vylepšená Siri v iOS 6 dokáže aktualizovať status na sociálnej sieti Facebook, zistí aktuálne športové výsledky, alebo prinesie aktuálny program kín a divadiel či poradí najpopulárnejší film, ktorý sa práve premieta v kine.

Pomocou novej aplikácia Passbook si používateľ pohodlne kúpi vstupenky na rôzne podujatia alebo cestovné lístky. Partnerom aplikácie sa už stala jedna z najvýznamnejších amerických leteckých spoločnosti Delta Airline a v najbližšom čase by sa mali pridať ďalší veľkí partneri.

Registrovaní vývojári včera získali iOS 6 Golden Master. Tú Apple tradične sprístupní tesne pred vydaním ostrej verzia systému. Finálna verzia bude dostupná u o necelý týždeň, 19. septembra a pobeží na iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS, iPode touch 5G a 4G a iPade 2G a 3G.

Tagged with →  
Share →