Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Nemecká autombilka Mercedes-Benz dnes oznámila, že ich nová generácia automobilov Mercedes-Benz triedy A bude obsahovať nový informačný systém, ktorý bude spolupracovať so službou inteligentného hlasového asistenta Siri v iPhone 4S. Nový systém by mal byť predstavený už na budúci mesiac na autosalóne v Ženeve.

Mercedes-Benz Triedy A

Vďaka novej aplikácii „Digital DriveStyle App“, ktorá bola vyvinutá spolu s montážnou sadou „Drive Kit Plus for the Apple® iPhone®“, môže vodič pohodlne pristupovať ku všetkým kľúčovým sekciám svojho iPhonu. Ku všetkým hlavným funkciám sa vodič dostane bezpečne a pohodlne pomocou vstavaného displeja a ovládača na stredovej opierke. Atraktívny vzhľad je zabezpečený prostredníctvom revolučného dizajnu užívateľského prostredia. V pripravovanej svetovej premiére Mercedes-Benz vo vozidle navyše umožní prístup k službe hlasového asistenta Siri. Vodič bude môcť pomocou jednoduchých hlasových povelov odosielať textové správy, vybrať si svoju obľúbenú skladbu, opýtať sa na predpoveď počasia, zistiť aktuálne ceny akcií, alebo upravovať udalosti vo svojom diári.

V podstate sa jedná o prvý prípad, kedy automobilka do informačného systému svojho vozidla zaradila funkciu hlasového asistenta Siri a určite ide o pozitívny krok. Možnosť ovládať základné funkcie za pomoci vstavaného mikrofónu a technológie potlačenia okolitého šumu bude pre užívateľa určite prínosom, aj v súvislosti s lepším porozumením funkcie Siri. Nový informačný systém vo vozidlách triedy A, si ako prví vyskúšajú zákazníci v Európskej únii a do ostatných modelov vozidiel Mercedes-Benz by sa mal dostať v druhej polovici tohto roka.

Tagged with →  
Share →