Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

iOS 7, dlho očakávaná zmena v rámci mobilných zariadení od firmy Apple je realitou. Podľa zástupcov jablčnej spoločnosti ide o najväčší skok v oblasti ich mobilného operačného systému. Najvýznamnejšou zmenou samozrejme prešiel vzhľad používateľského prostredia, ktorý sa výraznejšie nemenil od prvého vydania. Siedmu verziu si počas týchto a nasledujúcich hodín stiahne niekoľko sto miliónov používateľov. Netreba sa preto čudovať, ak sa v niektorých prípadoch čas aktualizácie vyšplhá na niekoľko hodín. V tejto súvislosti je možno rozumnejšie aktualizovať až o 12 – 24 hodín.

iOS 7

Ak však patríte medzi nedočkavcov a iOS 7 si chcete na svojom iGadgete vyskúšať hneď, ešte pred samotným procesom aktualizácie vám odporúčame zistiť, či nový systém pobeží aj na vašom iZariadení. iOS 7 je určený pre iPhone 4 alebo novší, iPad 2 alebo novší, iPad mini a iPod touch 5G. Ďalším dôležitým krokom pred aktualizáciou je záloha údajov. Tú je možné realizovať dvoma spôsobmi – buď prostredníctvom služby iCloud (Nastavenia → iCloud → Úložisko a záloha → Zálohovať), alebo v prostredí aplikácie iTunes, po pripojení iZariadenia k PC. Ak teda používate podporované zariadenie a svoje dáta máte bezpečne uložené, aktualizovať na iOS 7 môžte dvoma spôsobmi:

  1. Bezdrôtovo, tzv. OTA (Over The Air) pomocou WiFi pripojenia (Nastavenia → Všeobecné → Aktualizácia softvéru → Aktualizovať teraz)
  2. Pomocou dátového kábla, prostredníctvom aplikácie iTunes, ktorá ale musí byť vo verzii 11.1

Ďalšie informácie o aktualizácii nájdete na oficiálnych stránkach spoločnosti Apple.

Aké máte skúsenosti s aktualizáciou? Ako sa vám nový systém páči? O svoje prvé dojmy sa môžte podeliť napríklad v komentároch pod týmto príspevkom, alebo prostredníctvom našej FB fanapge.

Tagged with →  
Share →