Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Iba pred dvoma dňami kalifornský súd zamietol americkú verziu kauzy „IPAD“, ktorá bola v Spojených štátoch podaná začiatkom tohto roka čínskym výrobcom monitorov, firmou Proview Technology. Dôvodom zamietnutia sú podľa jedného z amerických sudcov práve prebiehajúce diskusie medzi zástupcami oboch firiem, ohľadom prípadného mimosúdneho vyrovnania.

Proviev Logo

Podľa najnovších informácií, spoločnosť Apple ponúkla čínskej firme Proview, 16 miliónov amerických dolárov ako kompenzáciu za údajné neoprávnené používanie názvu „IPAD“ na území Číny. Výrobca iPhonu sa podľa právnikov firmy Proview dostal k názvu „IPAD“ neoprávnene, keďže ho odkúpil od tchajwanskej pobočky firmy Proview, ktorá však nemala na jeho predaj právo.

Je všeobecne známe, že spoločnosť Proview Technology sa v súčasnej dobe potýka s existenčnými problémami, reálne jej hrozí bankrot a svojim veriteľom momentálne dlží približne 63 miliónov amerických dolárov. Applom ponúknutá čiastka ju teda v žiadnom prípade nemôže zachrániť od blížiacej sa „smrti“. Je preto veľmi pravdepodobné, že spoločnosť Proview ponuku Američanov odmietne.

Nový iPad sa mimochodom v Číne stále nepredáva (Apple prichádza o nemalé financie) a dôvodom je vraj práve vlečúci sa súdny spor, ohľadom používania názvu iPad.

Tagged with →  
Share →