Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

V posledných dňoch sa v médiách objavili informácie o súdnej žalobe, ktorú na firmu Apple podal austrálsky úrad pre ochranu spotrebiteľov. Dôvodom mala byť klamlivá reklama, zverejnená na austrálskej verzii oficiálnej stránky Apple, v ktorej Apple zavádzal potenciálnych zákazníkov o možnosti 4G LTE pripojenia na území Austrálie. Ako sa ukázalo, jediný austrálsky mobilný operátor poskytujúci 4G LTE pripojenie, firma Telestra svoju sieť prevádzkuje na iných frekvenciách ako operátori v USA a Kanade. Nový iPad nie je schopný s touto sieťou komunikovať a austrálski zákazníci teda nevyužijú jednu z jeho najhorúcejších noviniek.

Právny zástupca firmy Apple dnes v tejto súvislosti uviedol, že spoločnosť pošle všetkým dotknutým austrálskym zákazníkom ospravedlňujúci e-mail a ponúkne im vrátenie peňazí v plnej výške kúpnej ceny zariadenia.

Vyšetrovaním marketingových praktík spoločnosti Apple sa najnovšie začala zaoberať už aj švédska agentúra na ochranu spotrebiteľov. Jej právnik, Marek Andersson pre Wall Street Journal povedal, že hlavným problém vidí v tom, či je informácia o používaní 4G LTE sietí v marketingovej kampani na nový iPad dostatočne vysvetlená. Vo Švédsku majú zákazníci možnosť využívať 4G pripojenie prostredníctvom tamojšieho mobilného operátora TeliaSonera, no ten používa opäť iné frekvenčné pásmo, podobne ako austrálska spoločnosť Telestra. Apple tak asi bude musieť pristúpiť k možnosti vrátenia peňazí švédskym zákazníkom podobne, ako v Austrálii.

Tagged with →  
Share →