Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Japonská spoločnosť predstavila na tohtoročnom veľtrhu okrem iného aj jednu z najočakávanejších noviniek v oblasti inteligentných telefónov. Modely Xperia Z a ZL zaujmú na prvý pohľad svojim čistým dizajnom a hlavne superjemným Full HD displejom. Obidva modely sú hardvérovo takmer totožné, líšia sa iba rozmermi a váhou.

Sony Xperia Z Logo

Dvojicu smartfónov poháňa výkonné štvorjadro Qualcomm Snapdragon S4 Plus s taktovacou frekvenciou 1,5 GHz a grafická jednotka Adreno 320. Operačná pamäť má kapacitu 2 GB. Displeje ponúkajú okrem Full HD rozlíšenia aj technológiu Mobile Bravia Engine 2, ktorú Sony používa aj v oblasti televíznych prijímačov. Päť palcové displeje disponujú rozlíšením 1920 x 1080 px a hustotou bodov 440 ppi (Retina displej posledných modelov jablčných telefónov disponuje hustotou 326 ppi). Telefón by podľa údajov výrobcu mal vydržať 11 hodín aktívneho používania a až 550 hodín v pohotovostnom režime.

Telefóny sú vybavené 13 Mpx optikou so 16-násobným digitálnym zoomom a novým snímačom obrazu Exmor RS. Fotoaparát disponuje automatickým zaostrovaním a jednou LED diódou. Predná kamera má 2,2 Mpx a dokáže zachytávať video vo Full HD rozlíšení. Pre ukladanie údajov poslúži 16 GB internej pamäte. Tá sa dá externou microSD kartou rozšíriť o ďalších 32 GB. Xperia Z meria 139 x 71 x 7,9 mm a váži 146 gramov. Konštruovaná je tak, aby vydržala prípadný pád do vody. Model Xperia ZL je o niečo hrubší, jeho rozmery sú 132 x 69,5 x 9,6 mm a váži 151 gramov.

Xperia Z by sa mala na pultoch predajní objaviť v priebehu prvého štvrťroku 2013. Dostupné by mali byť tri farebné prevedenia – čierna, biela a purpurová.

Tagged with →  
Share →