Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Dropbox – v súčasnosti určite jedno z najpopulárnejších cloudových riešení, prináša v poradí druhú veľkú aktualizáciu svojej bezplatnej iOS aplikácie. Dropbox 2.0 ponúka okrem novej zjednodušenej ikony, inovovaný vzhľad používateľského prostredia, novú sekciu „Photos“ a niekoľko ďalších nových funkcií a vylepšení.

Za predpokladu, že používateľ má v nastaveniach Dropboxu aktívnu funkciu automatického uploadu fotografií zo svojich mobilných zariadení, po spustení novej iOS aplikácie ho určite zaujme nová sekcia „Photos“. V tej totiž nájde všetky svoje fotografie zoradené prehľadne na časovej osi. Samozrejmosťou je následná možnosť zdieľania, downloadu či zaradenia medzi obľúbené (zobrazí sa v sekcii „Favorites“ medzi ostatnými súbormi), ktorejkoľvek z nich.

Novinkou je aj možnosť priameho uploadu súborov do ktoréhokoľvek adresára. Odteraz je jedno kde sa používateľ nachádza, v pravom hornom rohu nájde tlačidlo „+“, pomocou ktorého jednoducho uploadne súbor alebo vytvorí nový adresár.

Ak náhodou patríte medzi tých, ktorí ešte nevyskúšali žiadne cloud úložisko, službu Dropbox vám vrelo odporúčame. V súčasnej dobe ide určite o jedno z najjednoduchších a najrozšírenejších riešení (služba je dostupná na všetkých platformách). Po registrácii získa každý používateľ bezplatne 2 GB online priestoru (samozrejmosťou je možnosť plateného rozšírenia kapacity). Ak sa zaregistrujete prostredníctvom tohto odkazu, získate k svojim bezplatným 2 GB, ďalších 500 MB priestoru zadarmo.

Dropbox 2.0 (App Store)

Tagged with →  
Share →