Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

iPhone 5 sa v Čine začal oficiálne predávať v piatok 14. decembra. Podľa prvých informácií čínskych médií, záujem o nový jablčný telefón nebol v ich krajine ani zďaleka tak enormný, ako na iných kontinentoch. Pred obchodmi Apple sa nevytvárali žiadne zástupy ani tlačenice. V súvislosti s údajnym nízkym dopytom, si Apple ešte v piatok výrazne pohoršil na akciovom trhu. Hodnota jednej akcie spadla takmer o 20 dolárov a dostala sa na svoje desaťmesačné minimum.

AAPL 14-december-2012

Apple sa celú vec snaží napraviť prostredníctvom dnešnej tlačovej správy, v ktorej Tim Cook hovorí o neuveriteľnej odozve Čiňanov na nový iPhone 5. Apple vraj počas úvodného víkendu v Čine prekonal všetky doterajšie čísla a predal viac ako 2 milióny iPhonov 5. Cook vo vyhlásení dodáva, že Čina je pre Apple veľmi dôležitým trhom a tamojší zákazníci sa vraj nevedia dočkať toho, aby sa dotkli akéhokoľvek Apple produktu.

Analytici sa zhodujú na tom, že aj keď v čínskych obchodoch nebolo badať zvýšený pohyb, predajným štatistikám výrazne dopomohli čínski mobilní operátori. Spoločnosť China Unicom hlásila 300 tisíc predbežných objednávok – čo je o 50 % viac ako v prípade iPhonu 4S. Operátor vraj predal len počas piatku v Šanghaji 5 000 kusov nových iPhonov a China Telecom hlási v tom istom meste dvojnásobný počet predaných kusov.

Aj keď prvotné informácie neboli príliš optimistické, dá sa povedať, že iPhone 5 má v Číne obrovský úspech. Je potrebné spomenúť, že keď Apple začal iPhone 5 predávať v prvých deviatich krajinách, počas prvých troch dní (piatok až nedeľa) sa predalo viac ako 5 miliónov kusov. Tentoraz však ide iba o jednu krajinu a dvoch mobilných operátorov. Môžme teda s očakávaním sledovať, ako na dnešné pozitívne správy zareaguje americká burza cenných papierov. O koľko dolárov si dnes akcie AAPL poplepšia?

Tagged with →  
Share →