Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Apple vs. SamsungZástupcovia Samsungu dnes informovali o stiahnutí niekoľkých súdnych sporov, týkajúcich sa porušovania ich patentov na území Európskej únie. Kórejci odstupujú od súdných sporov na území Veľkej Británie, Nemecka, Francúzska, Talianska a Holandska. Wall Street Journal uvádza, že väčšina takto ukočených sporov sa týka používania bezdrôtových telekomunikačných technológií, Tie však spadajú do kategórie všeobecných štandardov a teda by mali byť prístupne všetkým „hráčom“ na trhu. V platnosti stále ostávajú spory, ktoré sa týkajú porušovania patentov.

Zahraničné médiá sa zhodujú na tom, že Samsung dnes urobil jeden z najvýznamnejších krokov smerom k vyriešeniu rozsiahlej patentovej vojny, ktorá priebeha na území niekoľkých kontinentov. Odstúpenie od žalôb je vraj „jednostranné a dobrovoľné“ a zástupcovia Samsungu odmietli komentovať, či sa tak stalo na základe mimosúdných rozhovorov s firmou Apple.

„Samsung sa nevzdáva licenčných poplatkov za používanie jeho technológií. Tie by však mali fungovať za férových a nediskriminačných podmienok a naša spoločnosť pevne verí, že firmy by mali radšej zvádzať férový súboj na trhu, ako pred súdom. V záujme ochrany slobodnej voľby zákazníkov, sa Samsung na území EU rozhodol odstúpiť od patentových sporov, ktoré sa týkajú všeobecných štandardov.“, uvádza sa v dnešnom vyhlásení.

Paradoxne, Samsung sa k dnešnému kroku odhodlal iba niekoľko hodín potom, ako americký súd zamietol žiadosť zo strany Applu, ktorá sa mala týkať zákazu predaja niekoľkých produktov značky Samsung na území USA. Výrobca zariadení Galaxy dodáva, že odstúpenie od niekoľkých súdnych sporov v žiadnom prípade neznamená ukončenie patentovej vojny proti firme Apple na území Európskej únie.

Tagged with →  
Share →