Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Rôzne neoverené informácie o novej generácií tabletu iPad od spoločnosti Apple sa začali internetom šíriť už pred niekoľkými týždňami. Niektoré správy tvrdia, že iPad 3 by mal byť poháňaný novým typom procesora Apple A6, ďalšie hovoria o tenšom tele, pri zachovaní rovnakej uhlopriečky displeja a včera sa objavili nové fámy o tom, že displej by mal mať rozlíšenie a parametre Retina displeja, ktorý sa v súčasnej dobe používa na iPhone 4 a 4S. Analytik Richard Gardner, zastupujúci jednu z investorských spoločností tvrdí, že termín vydania iPadu by mal byť vo februári 2012.

iPad 3

Gardnes vraj cituje „viacero zdrojov“ a tvrdí, že v súčasnej dobe neexistujú žiadne „významné technické prekážky“, ktoré by boli proti februárovému vydaniu a momentálne sa výrobcovia snažia vyrobiť dostatočný počet Retina displejov, ktoré by mali poskytnúť rozlíšenie 2048×1536 (264 pixlov na palec) a vyrábať by ich mali firmy LG a Samsung. Toto rozlíšenie ponúka dvojnásobnú hustotu bodov oproti prvej generácii iPadu.

Nedávne správy však informujú o tom, že obe spomínané spoločnosti majú s výrobou týchto displejov značné ťažkosti a momentálne nie je celkom jasné, či by sa im podarilo vyrobiť dostatočný počet pre vydanie nového zariadenia s týmto LCD panelom.

Otázkou nie je vyrobiť jeden displej. To je samozrejme možné. Problematické je vyrobiť ich dostatočný počet. Je to obrovský skok v hustote pixlov. Doposiaľ sa to nikomu nepodarilo.

Podľa tejto správy, ak sa výrobcom nepodarí vyrobiť dostatok displejov s vysokým rozlíšením, poskytnú displeje s rozlíšením 1600×1200. Následne sa vynára otázka, ako by Apple tieto displeje zakomponovalo do svojho nadchádzajúceho tabletu a tiež žiadalo vývojárov aby zmenili rozlíšenie vo svojich pripravovaných aplikáciách.

zdroj: www.mactrast.com

Tagged with →  
Share →