Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Do sveta mobilných zariadení si svoju cestu postupne dláždia už aj tzv. inteligentné hodinky (z ang. smartwatches) – náramkové počítače, ktoré dokážu bezdrôtovo komunikovať so smartfónmi. Medzi prvými bol napríklad mega-úspešný starup projekt hodiniek Pebble, spomenúť ale treba aj niekoľko ďalších ako MetaWatch či MARTIAN. Zaradiť medzi ne môžme už aj celosvetovo známu spoločnosť Casio, ktorá predstavila svoj nový prírastok do série hodiniek G-Shock.

G-Shock GB-6900AA Bluetooth

Casio G-Shock GB-6900AA vychádzajú z celosvetovo známeho kruhového dizajnu série G-Shock, ktorý patrí medzi najpopulárnejšie športovo zamerané náramkové hodinky. Nový model disponuje technológiou Bluetooth 4.0, prostredníctvom ktorej dokáže komunikovať s iPhonom alebo iným inteligentným telefónom. Energeticky nenáročnou technológiou Bluetooth 4.0 je vybavený aj iPhone 4S. Nové „dží-šoky“ tak v spolupráci s iOS aplikáciou údajne dokážu používateľa upozorniť na prichádzajúci hovor, automaticky synchronizovať čas, nastaviť budík či kontrolovať funkciu vibrovania. Hodinky GB-6900AA svojho majiteľa upozornia aj v prípade, že sa od svojho mobilu príliš vzdiali alebo ho niekde zabudne.

Pravdupovediac spomenuté funkcie sú v porovnaní s hodinkami Pebble či MetaWatch na relatívne nízkej úrovni. Tie napríklad dokážu prijímať textové správy či komunikovať s hudobnou knižnicou. Na druhej strane aj jednoduché funkcie spolu s celosvetovo silnou značkou G-Shock môžu pre Casio znamenať v konečnom dôsledku úspech.

Hodinky budú dostupné v piatich farebných prevedeniach, termín ich uvedenia na európsky trh však zatiaľ známy nie je. V Japonsku by sa mali objaviť v priebehu októbra, v prepočte za približne 199 €.

Tagged with →  
Share →