Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

iPhone má od svojho uvedenia na trh v roku 2007 za sebou niekoľko významných vylepšení a vzostupov kvality v rôznych oblastiach jeho využitia. Možno najvýznamnejšou zmenou však prešiel samotný fotoaparát a jeho schopnosti. V prvom iPhone bol fotoaparát skôr len akýmsi dodatkom. Dnešný model má vlastné reklamy venované jeho fotoaparátu.

iPhone a vývoj kvality jeho fotoaparátu

Intuitívne síce vieme, že sa schopnosti foťáku zlepšili exponenciálne, avšak dôležité je zmenu vidieť aj na vlastné oči. Tím vývojárov, zodpovedný za populárnu iOS aplikáciu Camera+, pripravili podobne ako v roku 2011, porovnanie fotografií od prvého (originálneho), až po ten súčastný iPhone 5.

iPhone a vývoj kvality jeho fotoaparátu

Fotografie porovnávajú v troch odlišných situáciach: makro fotografia, panoramatická fotografia a makro pri slabom svetle. Rozdiely sú markantné. Samozrejme, rozdiel medzi iPhonom 4S a 5 nie taký výrazný (avšak zmena je viditeľná aj tam), ale porovnanie prvého iPhonu a najnovšej verzie dokazuje, že Apple si dal veľa námahy, aby spravil fotoaparát čo najlepším.

Ako si na fotkách môžeme všimnúť, najvýraznejšie zlepšenie prišlo z verzie 3G na 3GS. Ani vtedy ešte síce iPhone nemal kameru aj na prednej časti, ani blesk, ale jednoducho, tie fotky si získali našu pozornosť. Od vtedy sa vylepšenia len zlepšovali. Najnovší model má zafírové sklíčko odolné voči poškrabaniu, ktoré zdá sa, taktiež výrazne pomohlo.

iPhone a vývoj kvality jeho fotoaparátu

Majte však na pamäti, že tieto porovnania sú len všeobecné. Pre viac informácii a detailnejšie porovnanie fotoaparátov a fotiek v jednotlivých situáciach navštívte blog aplikácie Camera+ a pozrite si celkový vývoj iPhone fotoaparátov.

Share →