Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Internetom sa od včera opäť raz rýchlosťou blesku šíria zábery údajného zadného krytu nadchádzajúcej tretej generácie multimediálneho tabletu iPad. Uvedené snímky vraj vytvoril človek z prostredia čínskeho dodávateľského reťazca firmy Apple, čo im o čosi pridáva na dôveryhodnosti. Tieto fotografie tiež korešpondujú z neoverenou teóriou, že nový iPad by sa mohol objaviť už v priebehu marca 2012. Na fotografiách je pozorovateľných hneď niekoľko zmien vo vnútornom usporiadaní častí, tvoriacich údajný iPad 2S/3.

iPad 2

zdroj: Repair Labs

  • A: V porovnaní s terajším modelom vidieť rozdielny úchyt matičnej dosky nového zariadenia, čo naznačuje jej potenciálne iný tvar.
  • B: Vďaka menšej veľkosti matičnej dosky vzniklo viac priestoru pre uloženie batérie. Možno sa teda potvrdia fámy o dlhšej výdrži zariadenia.
  • C: Otvor pre objektív fotoaparátu má v porovnaní s terajšou generáciou iný výrez, čo potvrdzuje úvahy o rozdielnej (možno kvalitnejšej) optike iPadu 3.
  • D: Odlišné uchytenie displeja, čo by mohlo znamenať príchod Retiny na iPad. Čo sa nakoniec stane realitou, ukáže až čas.

Nezmenená zostáva poloha magnetu, ktorý slúži na prichytenie obalov Smart Cover, čo by mohlo znamenať kompatibilitu súčasného obalu aj s novou generáciou tabletu.

iPad 2

Na ďalšej fotografii údajného zadného krytu je možné vidieť, že celkový dizajn nového zariadenia by mal byť totožný s tým súčasným, čo by zasa mohlo vniesť o čosi viac svetla do špekulácií týkajúcich sa názvu – pravdepodobne by sa teda tablet skôr mohol volať iPad 2S ako iPad 3.

—-

Redaktor servera AllThingsDigital, John Paczkowski, pred malou chvíľou priniesol informáciu, v ktorej tvrdí, že Apple podľa zdrojov, ktoré chcú ostať v anonymite plánuje začiatkom marca usporiadať mediálnu prezentáciu. Tá by sa mala konať v priestoroch sály Yearba Buena Center for the Arts, v San Franciscu. Túto prezentačnú sálu Apple tradične používa pri predstavovaní nových produktov. Zatiaľ nie je známy presný termín začiatku samotného predaja tretej generácie iPadu, no zdroj predpokladá, že by sa tak mohlo stať podobne ako pri iPade 2 v priebehu týždňa od predstavenia nového zariadenia.

iPad a Tim Cook

Zdroj ďalej uvádza, že nové zariadenie dizajnovo veľmi podobné iPadu 2 bude poháňať nový výkonnejší procesor spolu s výkonnejším grafickým čipom a tiež by malo ponuknuť displej s rozlíšením približne 2048 x 1536.

Hovorkyňa spoločnosti Apple sa k spomínaným informáciám odmietla vyjadriť so slovami, že Apple nikdy nekomentuje žiadne neoverené správy a špekulácie.

Tagged with →  
Share →