Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Zdá sa, že „patálie“ okolo iOS máp od firmy Google sa posunuli do svojej ďalšej fázy. Podľa najnovších informácií denníka The Wall Street Journal, má Google svoje iOS mapy takmer hotové a chýba im už iba malý krôčik k tomu, aby sa dostali do procesu schvaľovania o zaradenie do App Store. V týchto chvíľach vraj Google mapy testujú externí vývojári, ktorí majú za úlohu odladiť posledné chybičky krásy.

Google Maps iOS Webapp

Redaktori WSJ dokonca špekulujú o funkcii turn-by-turn navigácie, ktorá by mala byť súčasťou iOS máp od Googlu. Práve chýbajúca navigácia a hlasové príkazy v predošlých verziách iOS máp (z dieľne Apple, s dátami od Googlu) vraj viedli firmu Apple k vývoju vlastnej mapovej služby v systéme iOS 6.

iOS mapy s navigáciou by pre Google znamenali akúsi paritu s mapovými službami na platforme Android – pre Google by to znamenalo finančný príjem z reklám závislých na lokalite a tiež monitorovanie používateľských údajov, ktoré by slúžilo na ďalšie skvalitňovanie propagačných služieb.

Otázka znie, či sa Google mapy vo forme samostatnej aplikácie vôbec dostanú do App Store. Applu sa v poslednej dobe príliš nepáčia iOS aplikácie od vývojárov tretích strán, ktoré akokoľvek nahrádzajú funkcionalitu natívnych aplikácií, ktoré sú súčasťou systému iOS. Jeden z redaktorov portálu TUAW sa vyjadril, že je v tomto smere pesimista a veľmi neverí, že by sa mohla bezplatná alternatíva od Googlu oficiálne objaviť v App Store.

Tagged with →  
Share →