Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Portál iFixit stihol rozobrať iPad mini, jeden deň pred oficiálnym spustením jeho predaja. Prvé analýzy ukazujú, že najnovší jablčný prírastok je viac ako iba zmenšeninou klasického iPadu.

iFixit - iPad mini

Podľa zistení iFixit je iPad mini prvým iOS zariadením, ktoré disponuje dvojicou reproduktorov. iFixit tento fakt pripisuje malým rozmerom Lightning konektora, čo Applu dovolilo osadiť reproduktory po oboch jeho stranách.

iPad mini Stereo Repro

Oproti ostatným iPadom s vymeniteľnými dock konektormi, Lightning konektor v iPade mini je súčasťou základnej dosky. Jeho oprava bude finančne náročná. Našťastie nový dock konektor je navrhnutý tak, že koncovka môže byť pripojená oboma stranami – nezáleží na jej orientácii. To by malo nový Lightning konektor ako tak ochrániť pred jeho potenciálnym poškodením.

Profíci z iFixit tiež zistili, že obrazovka iPade mini sa skladá z dvoch samostatných častí. LCD panel a ochranné sklo sú osobitné súčiastky, oprava v prípade rozbitého skla by mala byť relatívne lacná. Napriek neovereným informáciám o tom, že Apple sa snaží znížiť svoju závislosť na dodávke súčiastok od firmy Samsung, podľa zistení iFixit výrobcom LCD panelu je práve juhokórejská spoločnosť.

Pre podrobnejšie informácie o rozoberaní iPadu mini, môžte navštíviť online opravárenský portál iFixit.com.

Tagged with →  
Share →