Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Nový 13″ MacBook Pro s Retina displejom bol predstavený pred niekoľkými dňami a server iFixit.com ho už stihol podrobiť tradičnej analýze „opraviteľnosti“. Podobne ako v prípade 15″ verzie, ani teraz by sa do jeho opravy nemali púšťať neskúsení opravári.

13" MacBook Pro s Retina displejom - iFixit

Apple vraj v prípade menšieho Retina notebooku o niečo zlepšil umiestnenie niektorých súčiastok, iFxit.com však ohodnotil úroveň jeho opraviteľnosti iba dvoma bodmi z desiatich. (15″ MacBook Pro Retina získal iba jeden bod). V porovnaní s 15″ verziou, má trinástka lepšie rozmiestnenie šiestich článkov batérie, ktorej výmena by skúsenému opravárovi nemala trvať viac ako 15 minút. Vymeniť bude možné aj SSD disk, horšie to už bude s operačnou pamäťou, ktorá je súčasťou základnej dosky a s jej upgradeom určite nepočítajte. Apple ponúka 13″ MacBook Pro s Retina displejom v dvoch základných výkonnostných verziách a obe disponujú 8 GB pamäte RAM.

Postup rozoberania a všetky základné komponenty nového jablčného Retina notebooku si môžte pozrieť na stránke iFixit.com.

Share →