Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Najnovšia iterácia 21,5-palcového iMacu sa predáva iba niekoľko hodín a profíci z iFixit ho už stihli kompletne rozobrať. Analýza bola už tradične zameraná na úroveň opraviteľnosti (resp. neopraviteľnosti). Ďalším cieľom bolo zistiť, čo stojí za neuveriteľne úzkym dizajnom jedného z najnovších all-in-one počítačov Mac.

iFixit - 21,5" iMac 2012

Hneď prvou vecou, ktorá nepoteší žiadneho „servisáka“, je lepidlo, ktorým je nový displej prichytený k samotnému šasi počítača. Kým pri predošlých generáciách sme boli zvyknutí na magnety, v tomto prípade bude pre demontáž displeja potrebná teplovzdušná pištoľ a sada špeciálnych páčidiel. Samotný 21,5″ displej nesie rovnaké označenie (LG LM215WF3), ako jeho predchodca, je však až o 5 mm tenší. iFixit poznamenáva, že Apple vzal všetky súčiastky predošlého displeja a napchal ich do užšieho obalu.

iFixit - 21,5" iMac 2012

Narozdiel od displeja je interiér nového iMacu príjemným prekvapením. Apple v tomto prípade nepoužil nič, čo by pripomínalo predchádzajúce generácie. Majitelia nových iMacov si môžu stiahnuť toto bezplatné pozadie, pri ktorom budú mať pocit, že sa pozerajú priamo do útrob svojho nového počítača. Novinkou je odolnejšia kabeláž pre FaceTime kameru, dvojica mikrofónov (pravdepodobne pre lepšie využitie technológie potláčania okolitého šumu), relatívne veľké reproduktory a (ne)vymeniteľná pamäť RAM. V prípade jej výmeny totiž bude potrebné demontovať prilepený displej. iFixit predpokladá, že pri 27-palcových modeloch bude na zadnej strane počítača dostupný kryt, ktorý majiteľovi umožní pohodlnejšiu manipuláciu s operačnou pamäťou.

Teplo z procesora putuje priamo do špeciálne navrhnutého chladiča. Vetracie otvory sú umiestnené v spodnej časti šasi. Výrobcom pevného disku je spoločnosť Hitachi, ktorú v marci tohto roka akvirovala firma Western Digital – jednotka nesie označenie HGST (Hitachi Global Storage Technologies). iFixit udeľuje novému 21,5″ iMacu iba 3 z 10 bodov za úroveň opraviteľnosti. Predošlá generácia získala v tejto oblasti 7 z 10 bodov. Preto ak uvažujete o kúpe nového 21,5″ iMacu, jeho konfiguráciu si dôkladne premyslite – operačnú pamäť či kapacitu pevného disku si s najväčšou pravdepodobnosťou sami nerozšírite. Kompletný postup rozoberania a fotogalériu nájdete na stránke iFixit.com.

Tagged with →  
Share →