Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Už o niekoľko dní by mal byť na konferencii WWDC 2012 predstavený veľký update operačného systému OS X 10.8 Mountain Lion. Ten by podľa doposiaľ zverejnených vývojárskych verzií mohol obsahovať niektoré funkcie, ktoré sú doteraz známe iba z prostredia systému iOS. Apple však v druhej polovici tohto roka plánuje vydať aj šiestu verziu mobilného operačného systému iOS, ktorá by naopak mohla priniesť niekoľko funkcií aj zo systému Mountain Lion na iZariadenia.

iOS 6 - iCloud Tabs

Funkcia iCloud Tabs sa možno objaví aj v iOS 6

Prvou z nich je tzv. iCloud Tabs – nová funkcia (objavila sa aj v OS X Mountain Lion Developer Preview), ktorá iCloud používateľovi umožní vidieť na všetkých svojich iOS alebo Mac zariadeniach posledne otvorené podstránky (Tabs) v prehliadači Safari. V mobilnej aj štandardnej verzii aplikácie Safari by malo pribudnúť tlačidlo iCloud Tabs, po aktivácii ktorého sa zoznam otvorených Safari tabov synchronizuje a objaví naprieč všetkými iOS a Mac zariadeniami s rovnakým účtom Apple ID.

iOS 6 - Mail VIP

Druhá zaujímavá funkcia, ktorú majú možnosť vývojári testovať aj v OS X Mountain Lion DP, je funkcia Mail VIP. Hneď vedľa prijatej správy sa objaví ikona hviezdičky, pomocou ktorej si používateľ môže emailovú správu označiť a priradiť ku špecifickej skupine kontaktov. V iOS 6 by tak mala táto funkcia fungovať na všetkých iCloud emailových účtoch opäť naprieč všetkými iOS (aj Mac) zariadeniami.

iOS 6 Do Not Disturb - Nerušiť

Funkcia Nerušiť pomôže napríklad študentom

Treťou novou funkciou je tlačidlo Do Not Disturb (Nerušiť), ktoré sa rovnako ako predchádzajúce dve nové funkcie objavilo aj vo vývojárskej verzii Mountain Lion. Jednoduchý (no veľmi účinný) prepínač Nerušiť sa objavil v Centre notifikácií, v jednej z Developer Preview verzií OS X 10.8. Používatelia túto jednoduchú funkciu využijú hlavne vtedy, ak sa budú potrebovať sústrediť na určitú činnosť, pri ktorej nebudú chcieť byť rušení žiadnymi upozorneniami či zvukmi notifikácií.

iOS 6 - New Maps

Mapy by v iOS 6 mali byť záležitosťou spoločnosti C3 Technologies

O fungovanie aplikácie Mapy sa v súčasnej verzii systému iOS 5 stará spoločnosť Google, no s vydaním iOS 6 by sa to údajne malo zmeniť. Apple totiž nedávno okrem iných odkúpil aj spoločnosť C3 Technologies, ktorá už niekoľko rokov vyvíja vlastnú trojrozmernú technológiu zobrazovania máp. Neoverené informácie hovoria o tom, že vývojári úž ukončili prácu na novej 3D technológii a tá by mala byť pripravená na použitie už v nadchádzajúcej šiestej verzii systému iOS. Trojrozmerné zobrazenie máp používateľ nebude mať k dispozícii štandardne, bude si ho však môcť aktivovať jednoduchým tlačidlom v novej iOS aplikácií.

iOS 6 New iPad SIRI integration

Funkcia SIRI by sa prostredníctvom iOS 6 mohla objaviť aj na nových iPadoch

Ďalšou novinkou, ktorá podľa najnovších informácií dorazí spolu s iOS 6 na iPad, je plne integrovaná funkcia inteligentnej hlasovej asistentky SIRI. Majitelia nových iPadov (s iOS 5.1) majú v súčasnej dobe možnosť využívať iba tzv. funkciu diktovania. Podľa dôveryhodných zdrojov by sa plnohodnotná hlasová asistentka SIRI mala prostredníctvom iOS 6 dostať aj na nové iPady.

iOS 6 - Facebook integration

Používateľ bude môcť jednoduchšie zdieľať svoje fotografie

Nedávna konferencia D10, na ktorej sa okrem iných významných hostí (Aaron Sorkin, Ed Catmull a iní) zúčastnil aj súčasný CEO firmy Apple, Tim Cook jemne poodhalila niekoľko prichádzajúcich noviniek z dielne Apple. Jednou z nich je napríklad širšia integrácia sociálnej siete Facebook v mobilnom systéme iOS. Podľa dnešných zistení by systém iOS 6 mal priniesť plnú integráciu sociálnej siete Facebook, rovnako ako to bolo v prípade siete Twitter v októbri minulého roka. Najviac sa prítomnosť Facebooku údajne prejaví v aplikácii Fotografie, keď používateľ bude môcť jedným tapom zdieľať svoje fotky so svojimi FB známymi.

zdroj: 9to5mac

Tagged with →  
Share →