Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Jeden z členov čínskeho diskusného fóra dnes zverejnil fotografiu, na ktorej je vraj zobrazená nálepka s technickými parametrami nového 13-palcového MacBooku Pro. Apple podobné nálepky lepí na všetky krabice so svojimi produktami. Podľa fotografie by sa mal najmenší s prenosných Macov už onedlho dočkať iba kozmetických vylepšení, ktoré by sa mali týkať iba procesora, grafickej karty, technológie Bluetooth a dátových portov USB.

13" MacBook Pro 2012

13″ MacBook Pro model 2012 by mal podľa tejto fotografie obsahovať nový Ivy Bridge procesor s taktom 2,5 GHz a 3 MB L3 Cache, 4 GB operačnej pamäte DDR3 SDRAM, klasický mechanický pevný disk o veľkosti 500 GB, 13,3″ displej s rozlíšením 1280×800 px (teda žiadne HiDPI rozlíšenie), grafickú kartu HD Graphicss 4000, Bluetooth 4.0 a dokonca aj SuperDrive optickú mechaniku, čo by naznačovalo, že nedôjde ani k zmene hrúbky nových 13″ Macov.

Viaceré odborné blogy však tomuto obrázku nepripisujú príliš vysokú mieru dôveryhodnosti, keďže takýchto fotografií sa môže na internete objaviť mnoho (podobnú fotku vo Photoshope  vytvorí aj začiatočník). Navyše nálepka vyzerá akoby bola vystrihnutá z väčšieho kusu papiera, kdežto originálne nálepky na krabiciach Apple produktov sú po stranách rovnomerne zaoblené. Podobné nálepky sa tiež objavili na stránke MacRumors, vo februári minulého roka, pred uvedením novej modelovej rady MacBookov. V tej dobe sa rovnako ako teraz diskutovalo o nových redizajnovaných MacBookoch, no realita bola nakoniec úplne iná. Apple predstavil „iba“ mierne vylepšené, no po stránke dizajnu rovnaké alumíniové uni-body MacBooky Pro 2011.

Tagged with →  
Share →