Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

S blížiacim sa termínom vydania novej generácie iPhonu sa v posledných týždňoch v tejto súvislosti objavuje čoraz viac uniknutých informácií a fotografií. V tomto príspevku vám ponúkame niekoľko fotografií, ktoré naznačujú (resp. potvrdzujú) zmenu dizajnu novej generácie jablčného telefónu.

iPhone 5 Home Button

Začiatkom uplynulého týždňa sa na stránke Nowhereelse.fr objavili prvé fotografie (pochádzajúce z čínskeho diskusného fóra – iColorOS), na ktorých je znázornené údajne tlačidlo Home a zásuvka SIM karty. V oboch prípadoch by malo ísť o súčiastky nového iPhone 5 a obe sú o niečo menšie ako v prípade iPhonu 4S. Kým v prípade tlačidla Home ide iba o dizajnovú zmenu, v prípade zásuvky na SIMku môžme predpokladať, že iPhone 5 by mohol disponovať nano-SIM technológiou (4FF), ktorú európska telekomunikačná komisia (ETSI) schválila len pred niekoľkými mesiacmi.

iPhone 5 Card Tray

V priebehu týždňa sa do médií dostala ďalšia fotografia, ktorá tentoraz zobrazovala niekoľko vnútorných súčiastok LCD panelu, spolu s predným krycím sklom, tlačidlom Home a bočnými tlačidlami na ovládanie hlasitosti. Na fotografii je opäť vidno aj zmenšenú zásuvku na nano-SIM kartu (4FF).

iPhone 5 Parts

V ten istý deň (štvrtok 9. augusta 2012) sa na stránke 9to5Mac objavila fotografia batérie, ktorá by vraj mala byť súčasťou šiestej generácie iPhonu. Disponovať by mala kapacitou 1440 mAh, pričom batéria v iPhone 4S má 1430 mAh (iPhone 4 – 1420 mAh). Zmena by sa mala týkať aj voltáže – 3,8 V je o jednu desatinu viac ako v prípade iPhonu 4 a 4S. Zvýšiť by sa mal aj výkonnostný ukazovateľ, keďže novinka by mala poskytnúť 5,45 wattov za hodinu, oproti 5,25 v prípade iPhonu 4 a 5,3 watt per hour v prípade iPhonu 4S. Na záver to najpodstatnejšie, nový akumulátor je podľa meraní vyšší a tenší, čo nepriamo potvrdzuje niekoľko mesiacov diskutovanú zmenu dizajnu nového iPhonu. Ten by mal podľa doterajších fám narásť približné jeden centimeter do výšky a jeho hrúbka by sa mala pohybovať na úrovni 7,6 mm (iPhone 4S má hrúbku 9,3 mm).

iPhone 5 Battery

Ako posledné sa koncom pracovného týždňa na stránkach 9to5Mac a Nowhereelse.fr objavili fotky, na ktorých vidno údajný Dock konektor. Opäť sa potvrdili predchádzajúce fámy a render fotografie, na ktorých iPhone 5 disponuje oproti svojim predchodcom zmenšeným oválnym otvorom vo svojej spodnej časti. Nowhereelse.fr uvádza že, nový konektor má dva krát po 8 pinov – funkčných je vraj iba prvých 8. 9to5Mac dodáva, že podľa informácií zo stránky MacRumors tvorí deviaty pin kovový rámaček okolo konektora. Tieto informácie opäť potvrdzujú predošlé informácie o novom 9-pinovom konektore, ktoré sa objavili v zdrojom kóde iOS 6.

Tagged with →  
Share →