Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Pozrite si zaujímavé video z Berlínskeho inštitútu „Institute for Machine and Manufacturing“, znázorňujúce použitie iPhonu ako diaľkového ovládača pre výrobnú robotickú ruku. Hovoríme tu o rozmernej robotickej ruke, ktorá sa požíva napríklad v automobilovom priemysle. Na nižšie uvedenom videu je znázornená nízko-nákladová priemyselná robotická ruka série KUKA KR6, ktorá zvládne pohyb do všetkých strán, má schopnosť uchopenia, vie zvárať alebo baliť.

Demo video na začiatku popisuje základné funkcie programu, no zhruba od 2 minúty a 30 sekundy program ovláda robotickú ruku za pomoci iPhone akcelerometra, keď jednoduchým naklonením telefónu na jednu stranu, začne robot reagovať pohybom v danom smere.

Software neslúži iba na priame ovládanie robotickej ruky, dá sa jednoducho naprogramovať zadaním série po sebe nasledujúcich úkonov, takže nemusíte stáť pri svojej KUKA KR6ke, ale iba jednoducho stlačiť „RUN COMMANDS“ a odskočiť si na kávu, kým váš nízko-nákladový robot spraví všetko potrebné. 🙂

zdroj: www.cultofmac.com

Tagged with →  
Share →