Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Koncom uplynulého týždňa sa na Youtube objavilo zaujímavé video s názvom iPad Keyboard Prototype a treba povedať, že jeho tvorca v ňom trafil klinec po hlavičke. Dôkazom je niekoľko sto tisíc prezretí v priebehu pár dní a debata, ktorá sa na tému úpravy textu na iPade rozprúdila v radoch odbornej verejnosti. Súčasný stav a možnosti úpravy textu najlepšie pomenoval jeden z diskutujúcich na zahraničnom diskusnom fóre, ktorý skonštatoval, že písanie textu na iPade je síce na úrovni, no možnosti jeho úpravy sú úbohé.

V súčasnej dobe síce v App Store nájdeme niekoľko samostatných aplikácií, ktoré funkčnosť klávesnice o čosi vylepšujú, no ak sa majú naplniť predpovede počas marcovej prezentácie nového iPadu, a ten by sa mal stať plnohodnotným prenosným zariadením, ktoré obsah nie len „konzumuje“a prezentuje no aj ho tvorí, v oblasti pohodlnej úpravy textu bude musieť výrazne pridať.

Virtuálna klávesnica mnoho možností na úpravu textu neponúka

Našťastie alebo práve kvôli tomu dnes existuje komunita vývojárov, ktorí prostredníctvom Jailbreak úpravy dokážu implementovať rôzne požiadavky používateľov v relatívne krátkom čase a väčšinou zadarmo. Príkladom je utilita SwipeSelection od vývojára Kyla Howellsa, pomocou ktorej je úprava textu na virtuálnej klávesnici o čosi efektívnejšia a rýchlejšia. Pomocou jednoduchých gest je možné sa v texte rýchlo pohybovať kurzorom alebo označovať text. Majitelia JB iZariadení, sú túto utilitku môžu v Cydii bezplatne stiahnuť prostredníctvom BigBoss repa.

Nám ostatným – bez JB ostáva len veriť, že Apple podobne jednoduchý a intuitívny spôsob úpravy textu implementuje do nadchádzajúcej verzie operačného systému iOS 6, ktorá by mohla byť predstavená už o niekoľko týždňov. Pozrite si nasledujúce video a posúďte sami:

Tagged with →  
Share →