Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Od uvedenia Mac App Store neprešiel ani jeden celý rok a dnes spoločnosť Apple oznámila dosiahnutie významnej méty v podobe 100 milióntej aplikácie, ktorá bola v tomto online obchode, určenom pre počítače Mac stiahnutá. Celkovo v online obchodoch firmy Apple nájdete až 500 000 aplikácií, ktoré sú určené ako pre počítače Mac, tak pre iOS zariadenia (iPhone, iPad, iPod Touch).

Viceprezident spoločnosti Apple, Phill Schiller, zodpovedný za marketing firmy dnes uviedol:

V priebehu uplynulých troch rokov sa App Storu podarilo zmeniť to, akým spôsobom ľudia nakupujú mobilné aplikácie a teraz navyše Mac App Store v priebehu jedného roka mení tradičnú podobu počítačového priemyslu. Za menej ako jeden rok, s viac ako 100 miliónmi stiahnutých aplikácií, sa Mac App Store stal celosvetovo najrýchlejšie rastúcim obchodom poskytujúcim počítačový softvér.

Tlačová správa od spoločnosti Apple tiež obsahuje veľké množstvo pozitívnych komentárov od firiem a vývojárov, ktorí úspešne predávajú svoje aplikácie prostredníctvom Mac App Store od januára tohto roka.

Saulius Dailide, jeden z vývojárov populárnej aplikácie Pixelmátor:

Mac App Store ponúka jedinečné možnosti distribúcie a vývoja aplikácie Pixelmator 2.0. Umožňuje nám zefektívniť spôsob aktualizácie a udržať si tak náskok pre konkurenciou.

Online obchod Mac App Store je významnou súčasťou stratégie firmy Apple, ktorej cieľom je postupne zmeniť spôsob distribúcie softvéru. Tento nový spôsob tiež umožňuje spoločnosti odstrániť DVD mechaniky z významnej časti produktovej línie Mac.

Share →