Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Podľa dnešných zistení, by nové Mapy od Applu nemuseli byť výsadou systému iOS 6. Indície naznačujú, že výrobca iPhonu sa chystá spustiť svoj vlastný mapový systém (alebo jeho upravenú verziu) aj v prostredí Mac OS X. S informáciou dnes prišiel Cody Cooper, vývojár, ktorý v zdrojovom kóde testovacej verzie iOS 6 našiel riadky, naznačujúce využitie nových Máp aj na čipsetoch Intel. Spomínané riadky obsahujú príkazy, ktoré okrem iného zakazujú tieňovanie máp na niektorých čipových sadách od firmy Intel. Vysvetlenie je podľa vývojára jednoduché – niektoré staršie grafické čipsety od Intelu majú problém so zobrazovaním tieňov, Apple chce preto používateľovi ponúknuť možnosť vypnutia tejto funkcie.

iOS 6 Mapy na OS X Mountain Lion

Nové iOS 6 Mapy sa možno objavia aj v systéme Mac OS X

Apple predstavil svoju vlastnú verziu digitálnych máp minulý mesiac, počas tradičnej vývojárskej konferencie WWDC 2012. S jesenným príchodom systému iOS 6 sa rozlúčime s doterajšou aplikáciou Mapy, za ktorou stojí spoločnosť Google. Nové Mapy by mali priniesť hneď niekoľko nových funkcií, ako napríklad klasickú turn-by-turn navigáciu, integráciu so sociálnou sieťou Yelp, či 3D službu Flyover, ktorá používateľovi ponúkne interaktívny trojrozmerný obraz významných svetových miest.

Aj keď tieto špekulácie v posledných hodinách a dňoch hýbu internetom, prítomnosť nových máp v OS X sa nezdá byť pravdepodobná hneď z niekoľkých dôvodov. Prvým z nich je fakt, že takáto aplikácia nemá na osobnom počítači žiadne zásadné uplatnenie. Apple by síce mohol vytvoriť alternatívu aplikácie Google Earth s funkciou Flyover a POI prostredníctvom služby Yelp, na druhej strane by sa týmito plánmi určite pochválil už na tohtoročnej konferencii WWDC, na ktorej svoje nové Mapy a systém Mountain Lion predstavil.

Tagged with →  
Share →