Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Apple pre niekoľkými hodinami sprístupnil digitálnu verziu používateľskej príručky pre iPod touch 5G. Ten bol predstavený spolu s iPhonom 5 a novým iPodom nano, počas mediálnej prezentácie, ktorá sa konala 12. septembra. Digitálna príručka s rozsahom 138 strán obsahuje všetko, čo používateľ o novom iPode touch potrebuje vedieť a je dostupná bezplatne v sekcii Apple User Guides v obchode iBookstore.

Internetom sa dnes začali šíriť aj prvé výsledky benchmarkov. Tie ukázali, že nový iPod touch 5G disponuje 2-jadrovou SoC jednotkou A5 (ako v prípade iPhonu 4S), ktorá beží na frekvencii 800 MHz. Prvý benchmark, ktorý priniesla japonská webstránka Macotakara ukazuje, že iPod touch ponúka podobné hardvérové parametre ako iPhone 4S. Ako sme spomínali, poháňať ho bude 2-jadrový procesor A5 Cortex-A9, o grafický výkon sa postará grafická jednotka PowerVR SGX543MP2 a operačná pamäť bude na úrovni 512 MB. iSight kamera má 5 MPx a predná FaceTime optika disponuje 1,2 MPx rovnako, ako v prípade iPhonu 5.

iPod touch 5G - Benchmarks

Zariadenie je napájané batériou s kapacitou 930 mAh, ktorá má rovnaké parametre ako v prípade štvrtej generácie iPodu touch. Keďže nový iPod disponuje väčším displejom, je dosť možné, že jeho výdrž sa oproti jeho predchodcovi o niečo skráti. Apple udáva 40 hodín počúvania hudby alebo 8 hodín prezerania videa.

iPod touch 5G Geekbench

Aj keď piata generácia iPodu touch bola predstavená spolu s iPhonom 5 a iPodom nano, jeho predaj sa ešte nezačal. Vo všeobecnosti sa očákava, že by sa tak mohlo stať v priebehu najbližších dní.

Share →