Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Kiosk je aplikácie, ktorá je súčasťou systému iOS a po prvý krát sa objavila v jeho piatej verzii. Aj keď nepochybujeme o tom, že ide o vynikajúceho správcu novín a časopisov, existujú aj takí, ktorí ho nevyužívajú a radi by ho z pracovnej plochy svojho iZariadenia odstránili. Túto možnosť však nemali a Kiosk tak mnohokrát iba zaberal pozíciu pracovnej plochy, medzi inak denne používanými aplikáciami. Vďaka jednému z programátorov sa to však mení.

Filippo Bigarella vytvoril jednoduchú Mac aplikáciu, ktorá nepotrebný Kiosk schová do priečinka na akomkoľvek iOS zariadení. Stačí svoj iGadget pripojiť k počítaču Mac, spustiť aplikáciu StifleStand a jednoduchým kliknutím na tlačidlo „Hide Newsstand“, jej ikonu schovať do priečinka s príznačným názvom „Magic“.

Skryť Kiosk

Je potrebné spomenúť, že k celej akcii nie je potrebná Jaiblreak úprava a Newsstand si do priečinka neskryjú tí, ktorí ho používajú. Aplikácia totiž pri spustení z priečinka reštartuje Springboard a opäť sa objaví na pracovnej ploche.

Vzniknutý priečinok však môžte akokoľvek premenovať a pridávať do neho aj ďalšie aplikácie. Samotný Kiosk sa však v priečinku medzi ostatnými mini-ikonami neobjaví, pretože aplikácia pravdepodobne nedisponuje zmenšenou verziou svojej pôvodnej ikony.

Bezplatnú aplikáciu StifleStand nájdete na tejto stránke. Spolupracuje so všetkými iZariadeniami so systémom iOS 5 a novší.

StifleStand – Zadarmo

Tagged with →  
Share →