Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Nový rok, úplne nový čas pre klebety o iPhonoch a nielen o nich. Len pár dní v roku 2013 a niektoré z technologických blogov už počujú šepot, veľmi tichý šepot klebiet, o novom smartfóne od Applu.

Správy z Next Webu, ktoré spomínajú iPhone 6 a iOS 7 sa začínajú objavovať aj vo vývojárskych logoch. Developerský log ukazuje využitie aplikácií – tvorca aplikácie môže vidieť, z akého typu zariadenia a softvéru sa sťahujú a používajú jeho aplikácie.

Apple Celebration

“Jeden z developerov nám ukázal, že Apple testuje hardvér súvisiaci s iPhonom 6, ktorý beží na platforme iOS 7. Očakáva sa, že toto zariadenie by mohlo byť predstavené v polovici tohto roka.”, uvádza Matt Brian na stránke The Next Web. (Brian pripúšťa, že tieto logy môžu byť podvrhy, napriek tomu hovorí, že je to v tomto prípade nepravdepodobné)

Doplnením tohto mixu je portál MacRumors, ktorý cituje predpoveď analýzy Topeak Capital Markets a udáva, že ďalší iPhone bude predstavený v marci alebo apríli. Tento krát príde vo viacerých farbách, veľkostiach obrazovky a pravdepodobne sa bude volať iPhone 5S, ako to je posledných pár rokov zvykom.

Apple uviedol iPhone 5 a iOS 6 len päť mesiacov dozadu v septembri. Predstavenie smartfónu bolo o čosi neskoršie vzhľadom na uvedenia v minulosti – zvyčajne to bolo v letnom období roka. V júni Apple na WWDC konferencii recenzoval systém iOS 6, v ktorom sa doslova zbavil Google Maps, pridal Passbook a mnohé ďalšie nové funkcie.

Ak berieme do úvahy načasovanie predstavení z minulosti, iPhone bol uvedený buď v lete alebo na jeseň a nová verzia iOS zvykla byť recenzovaná v júni. Nie je prekvapením, že Apple testuje a pracuje na nových verziách ich telefónov a softvéru.

Samozrejme, je to Apple, firma, ktorá testuje niekoľko rôznych prototypov a verzií svojich produktov naraz. Všetky uniknuté správy je preto potrebné brať s rezervou a počkať si na o čosi relevantnejšie informácie.

Tagged with →  
Share →