Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

V súčasnej dobe – iba niekoľko hodín od začiatku WWDC 2012, na ktorej Apple s najväčšou pravdepodobnosťou predstaví inovované modely takmer všetkých Mac počítačov je určite najhorúcejšou témou diskusií otázka, či Apple po prvý krát v histórii prinesie na trh notebooky s HiDPI (Retina) rozlíšením.

FolderWatch with Retina Graphics

Ako vždy, aj v tomto prípade existujú dva názorové tábory. Prví hovoria v prospech Retina-like displejov, tí druhí sú v tejto otázke skeptickí a ich nasadeniu príliš neveria. Tím priaznivo nakloneným v piatok „do karát nahrala“ najnovšia aktualizácia Mac aplikácie FolderWatch, v popise ktorej sa objavilo Retina graphics, teda že aplikácia je pripravená pre Retina rozlíšenie.

Aj keď nie je veľmi pravdepodobné, že by Apple vývojárom dovolil zverejniť tak citlivú informáciu, stránka The Next Web upozorňuje, že aplikácia FolderWatch bola počas minulého roka Applom vybraná ako „Apple Staff Favorite“. Je preto celkom možné, že Apple naozaj spolupracuje s vybranými vývojármi tak, aby ich aplikácie boli čo najskôr pripravené pre nové MacBooky. Do úvahy však pripadá aj o niečo reálnejší dôvod spomínaného Retina popisu. Vývojári sa týmto spôsobom „pre istotu“ s predstihom pripravili na možný príchod HiDPI Mac zariadení.

Share →