Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Apple nedávno predstavil novú službu iCloud, ktorá plní niekoľko zaujímavých funkcií, keď napríklad synchronizuje vaše kontakty, kalendáre alebo iWork dokumenty. Jednu zaujímavú funkciu však Apple nespomenul a tou je možnosť synchronizácie súborov medzi viacerými Mac počítačmi, podobne ako pri službe Dropbox.

Oficiálne so službou iCloud môžte zdieľať svoje dokumenty iba priamo v aplikáciách, ktoré túto funkciu podporujú, takže toto obmedzenie užívateľovi nedáva možnosť zdieľania ľubovoľných súborov podľa vlastnej potreby. Na stránkach MacWorld sa však objavil jednoduchý návod, ako prevziať kontrolu nad zdieľanými súbormi služby iCloud na ľubovoľnom Mac počítači a my si ukážeme, ako na to.

Apple ukladá iCloud dokumenty na vašom Macu v špeciálnom priečinku pod názvom „Mobile Documents“, ktorý by sa mal nachádzať priamo vo vašom užívateľskom adresári. Ak chcete mať k tomuto priečinku prístup, stačí dodržať nasledujúce kroky:

  • otvoriť System Preferences (Nastavení) a zvoliť nastavenie služby iCloud, následne sa uistiť že položka Documents & Data (Dokumenty a data) je zaškrtnutá
  • otvoriť priečinok „~/Library/Mobile Documents“ (ak neviete ako na to – Finder – skratka Shift + Cmd + G, následne napísať cestu uvedenú v úvodzovkách) a vložiť doň ľubovoľný súbor, ktorý chcete synchronizovať, ak priečinok Mobile Documents neexistuje, je potrebné aby ste vytvorili a uložili ľubovoľný súbor v aplikácii iWork na vašom iOS zariadení
  • aby ste súbory, uložené v tomto priečinku videli aj na ostatných Macoch, uistite sa, že máte zaškrtnutú horeuvedenú položku „Documents & Data“ a vaše súbory sa v tomto priečinku určite objavia.
Následne môžte pre tento priečinok vytvoriť Alias a umiestniť ho na pohodlnejšom mieste (napríklad na Ploche alebo vo vašich Dokumentoch). Aj keď tento postup je celkom zaujímavý a otvára vám tak ďalšie využitie služby iCloud, stále tu existuje služba Dropbox, ktorá bola vyvinutá presne na tento účel a splní vám službu synchronizácie súborov omnoho komfortnejšie.
Tagged with →  
Share →