Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Vývojárom z firmy FireCore sa pred pár hodinami podarilo vydať Jailbreak utilitu Seas0nPass, pomocou ktorej majú používatelia Apple TV 1G a 2G možnosť odstrániť Apple ochranu operačného systému Apple TV vo verzii 5.0 (iOS 5.1). Majitelia tretej generácie známeho Apple set-top boxu si na Jailbreak budú musieť ešte nejaký čas počkať.

Je treba mať na pamäti, že v súčasnej dobe ide iba o „tethered“ (obmedzený) Jailbreak, čo pre majiteľov Apple TV znamená nutnosť fyzicky pripojiť ich zariadenia k Mac/PC počítaču pri každom reštarte zariadenia (v prípade Apple TV sa však za reštart zariadenia pokladá, odpojenie a znovu pripojenie k zdroju napájania –  čo sa nestáva až tak často).

Požiadavky:

  • Najnovšia verzia aplikácie iTunes.
  • Najnovšia verzia JB utility Seas0nPass (linky uvedené vyššie).
  • Micro USB kábel.
  • Od vášho Mac/PC zariadenia odpojte akékoľvek iné iOS zariadenia (iPhone, iPod, iPad)
Postup Jailbreak úpravy Apple TV pomocou aplikácie Seas0nPass:

1. Krok – Rozbaliť aplikáciu Seas0nPass a následne ju spustiť.

2. Krok – Zvoliť tlačidlo „Create IPSW„, pre vykonanie potrebných Jailbreak úkonov.

3. Krok – Aplikácia si automaticky stiahne poslednú verziu Apple TV softvéru, ktorú následne úpraví do požadovanej podoby.

4. Krok – Po výzve pripojiť Apple TV k Mac/PC zariadeniu pomocou Micro USB kábla (napájací kábel nechať odpojený). Po tom ako začne kontrolka na Apple TV intenzívne svietiť, stlačiť súčasne obe tlačidlá na diaľkovom ovládaní k Apple TV a držať ich po dobu 7 sekúnd.

Poznámka: Tento krok si vyžaduje strieborný (hliníkový) model diaľkového ovládania k Apple TV 2G, starší – biely (plastový) model nebude fungovať.

5. Krok – Automaticky sa spustí aplikácia iTunes a začne sa proces softvérovej obnovy Apple TV.

6. Krok – Aplikácia iTunes oznámi koniec procesu softvérovej obnovy Apple TV – na vašom zariadení je úspešne aplikovaný Jailbreak.

Postup pri procese „tetherd boot“ pomocou aplikácie Seas0nPass:

1. Krok – Spustiť aplikáciu Seas0nPass a zvoliť tlačidlo „Boot Tethered„.

2. Krok – Po výzve, pripojiť Apple TV k Mac/PC zariadeniu pomocou Micro USB kábla a čakať kým nezačne intenzívne svietiť biela kontrolka na prednej strane Apple TV – potom pripojiť napájanie zariadenia. Po pripojení oboch káblov, pridržať súčasne obe tlačidlá na diaľkovom ovládaní k Apple TV po dobu 7 sekúnd.

3. Krok – Seas0nPass automaticky spustí proces „tethered boot“, po ktorom je možné Apple TV odpojiť od USB kábla a pripojiť HDMI kábel.

Tagged with →  
Share →