Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Odozva konkurencie na novú funkciu hlasového asistenta Siri, predstavenú nedávno spolu s iPhonom 4S na seba nenechala dlho čakať. Tento celkom nový revolučný spôsob interakcie užívateľa so zariadením donútil rivalov firmy Apple ponúknuť svoje alternatívy. Spoločnosť Google vraj podľa niektorých správ jednu alternatívu pre Android zariadenia ponúkne v prvom kvartáli nadchádzajúceho roku.

Google údajne onedlho predstaví svoju vlastnú verziu hlasového asistenta

Podľa inžinierov spoločnosti Google, na projekte s názvom „Majel“ pracujú usilovne celé dni. Názov projektu je odvodený od mena herečky Majel Barrett-Roddenberry, ktorá svoj hlas prepožičala počítaču v seriály Star Trek Generations. Technológia hlasových príkazov je spoločnosťou Google vyvíjaná pre použitie v už existujúcich Android zariadeniach.

Narozdiel od hlasových povelov, vyžadujúcich presne definované príkazy ako „Navigovať do…“, vraj Majel rozozná úplne prirodzené príkazy, podobne ako je to pri technológii Siri. Podľa správ zo servera Android And Me, bude vraj Majel narozdiel od Siri v prvopočiatkoch schopný iba vyhľadávať informácie na webe prostredníctvom Google vyhľadávača.

Spoločnosť Google sa snažila funkciu hlasových povelov priniesť už tento rok, no s blížiacim sa koncom roka termín vydania presunula na prvý štvrťrok 2012.

Tagged with →  
Share →