Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Tim CookAko sme vás dnes informovali, Applu sa podarilo vyhrať jeden z kľúčových patentových sporov posledného desaťročia. Juhokórejský Samsung Electronics podľa deväťčlennej poroty kopíroval niektoré patenty kalifornského gigantu a v tejto súvislosti mu zaplatí odškodné vo výške viac ako 1 miliardy amerických dolárov. Apple síce požadoval odškodné vo výške 2,5 miliardy a zákaz predaja všetkých sporných zariadení Samsung na území Spojených štátov, súdne pojednávania však budú ešte pokračovať a je celkom možné, že sa dočkáme ďalších zásadných rozhodnutí.

V súvislosti s dôležitým piatkovým víťazstvom, napísal šéf spoločnosti Apple svojim zamestnancom otvorený list. Zámerne zverejnený list Tima Cooka, adresovaný hlavne zamestnancom jablčnej spoločnosti veľmi rýchlo obletel celý svet:

Dnešný deň bol pre Apple a všetkých inovátorov veľmi dôležitý.

Mnohí z vás posledných niekoľko týždňov s napätím sledovali súdny proces vedený proti firme Samsung v San Jose. K riešeniu celého problému súdnou cestou sme sa rozhodli veľmi neradi a až po opakovaných výzvach smerom k Samsungu, v ktorých sme ho žiadali aby prestal kopírovať našu prácu. Uplynulý súdny spor bol pre nás po celú dobu niečim dôležitejším, ako len bitkou o peniaze a patenty. Jednalo sa predovšetkým o hodnoty. Naša spoločnosť si veľmi váži originalitu a inováciu a preto sme naše životy zasvätili vytváraniu tých najlepších produktov na svete. Táto práca má slúžiť k potešeniu našich zákazníkov a nie konkurencii, ktorá bude otrocky kopírovať a zarábať na cudzích výtvoroch.

Naša vďaka patrí porote, ktorá obetovala svoj drahocenný čas, aby si vypočula náš príbeh, ktorý sme jej s nadšením vyrozprávali. Dôkazy, ktoré sa objavili v priebehu súdneho procesu nám ukázali, že Samsung pri kopírovaní zašiel ešte podstatne ďalej, ako sme predpokladali. Sme radi, že porota posúdila chovanie Samsungu ako úmyselné a jej rozhodnutie je jasným signálom, že krádež nie je správna vec ani v dnešnej podobe občianskej spoločnosti.

Sme veľmi hrdí na prácu každého z vás.

Dnes vyhrali hodnoty a ja dúfam, že to svet vidí.

Tim

Tagged with →  
Share →