Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Spoločnosť Microsoft na pondelkovej mediálnej udalosti celkom nečakane predstavila svoj nový tablet so systémom Windows 8 pod názvom Surface. Microsoft zvolil oproti Applu o niečo inú stratégiu a tablet bude ponúkať v dvoch hardvérových prevedeniach. Prvé prevedenie používateľovi ponúkne vďaka procesoru Intel Ivy Bridge výkon, ktorý je porovnateľný s ktorýmkoľvek notebookom a údajne na ňom plnohodnotne spustíte všetky desktop programy, vrátane plnohodnotného systému Windows 8 a kancelárskej sady Office. Druhý, o niečo menej výkonný ARM model bude určený pre bežných „domácich“ používateľov a pobeží na ňom oklieštená verzia systému Windows RT.

Microsoft Surface tablet

Surface ponúkne displej s uhlopriečkou 10,6 palca. Váha „super výkonnej“ Intel verzie bude 900 gramov, jej hrúbka dosiahne 13,5 mm, ARM verzia bude mať 600 g (nový iPad váži 652 g) a hrúbku 9,3 mm. Samozrejmosťou budú predná a zadná kamera, integrované HDMI, USB 3.0 a microSD sloty. K tabletu sa navyše bude predávať magnetický kryt (pripomínajúci Smart Cover), ktorý v sebe bude mať integrovanú plnohodnotnú klávesnicu a touchpad. ARM verzia bude disponovať 32 GB resp. 64 GB pamäte, Intel verzia ponúkne 64 GB resp. 128 GB.

Microsoft neposkytol žiadne informácie, týkajúce sa ceny alebo termínu oficiálneho uvedenia tabletu Surface na trh. Ako prvá by mala byť vydaná ARM verzia. Intel verzia by sa mala objaviť následne o tri mesiace. Surface sa však určite nedostane na trh skôr, ako v roku 2013.

Tagged with →  
Share →