Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Všetky iOS zariadenia (iPhone, iPad a iPod touch) obsahujú predišntalované aplikácie, ktoré sú natívnou súčasťou systému iOS. Niektoré z nich však namiesto toho, aby plnili svoju úlohu, iba zaberajú miesto na pracovnej ploche daného iOS zariadenia. Keďže tieto aplikácie sa v súčasnosti zo systému nedajú odinštalovať, mnohokrát je pracovná plocha neprehľadná a preplnená zbytočnými aplikáciami. Aj keď existuje niekoľko spôsobov, ako tieto nechcené aplikácie z pracovnej plochy odstrániť, väčšina z nich vyžaduje Jailbreak úpravu. Majitelia najnovších iOS zariadení (iPhone 5, iPad 4 alebo iPod touch 5G) majú v tomto prípade smolu.

V dnešnom príspevku si ukážeme dve elegantné webové riešenia, pomocou ktorých sa dajú aplikácie ako Fotky, Mail, Poznámky, Pripomienky, Kiosk, Hodinky či Passbook z pracovnej plochy odstrániť bez toho, aby bol na danom iOS zariadení aplikovaný Jailbreak. Poďakovanie za tip, ktorý určite pomôže nejednému majiteľovi iOS zariadenia, patrí nášmu čitateľovi Majovi.

1. Riešenie:

 1. Na svojom iOS zariadení, spusti aplikáciu Safari a zadaj URL adresu: rag3hack.no-ip.org/hide.html
 2. Objaví sa webová stránka, so zoznamom podporovaných aplikácií – tapni na aplikácií, ktorú chceš skryť
 3. Nainštaluj webovú aplikáciu „<nechcená app> Hide„, ktorá pozmení ikonu nechcenej aplikácie priamo na pracovnej ploche

Skryt iOS aplikácie z pracovnej plochy

 1. Objaví sa informácia, že inštalácia je neúspešná – nič sa nedeje, stačí tapnúť na tlačidle „Hotovo
 2. Tapni a pridrž na ikone „<nechcená aplikácia> Hide“ a aktivuj mód úpravy pracovnej plochy – tapni na X, a odstráň aplikáciu z pracovnej plochy.

Rag3Hack - Skryť iOS applikácie

Info: Týmto postupom sa daná aplikácia v skutočnosti nevymaže – je iba dočasne skrytá. Pri reštarte iOS zariadenia sa opäť objaví na pracovnej ploche. Spomínanú webovú stránku si preto môžeš pridať medzi obľúbené, aby sa dal postup v prípade rebootu jednoducho opakovať.

2. Riešenie (pre majiteľov zariadení so systémom iOS 6):

 1. Na svojom iOS zariadení, spusti aplikáciu Safari (postup nefunguje so žiadnym iným webovým prehliadačom) a zadaj URL adresu: http://www.cydiahacks.com/passhack
 2. Tapni na tlačidle Add to Passbook, ktoré sa objaví
 3. Vytvorí sa zákaznícka karta PassHack, tapni na tlačidle Pridať vpravo hore

Skryť iOS aplikácie

 1. Spusti aplikáciu Passbook, v ktorej by sa mala objaviť nová zákaznícka karta – tapni na (i) vpravo dole
 2. Objaví sa niekoľko odkazov, pomocou ktorých je možné skryť požadovanú aplikáciu – tapni na ktorejkoľvek z nich
 3. Spustí sa aplikáciu Safari a objaví sa správa o inštalácii webovej aplikácie – tapni na tlačidle „Inštalovať“ – podobne ako pri prvom riešení, objaví sa informácia o neúspešnej inštalácii – žiaden strach je to v poriadku a stačí tapnúť na tlačidlo „Hotovo
 4. Ikona nechcenej aplikácie by mala ostať šedá s ukazovateľom o inštalácii – tapni a pridrž pre mód úpravy pracovnej plochy – tapni na X.
Passhacks skryť iOs aplikácie

Info: Podobne ako v prvom prípade ide iba o dočasné riešenie a keďže sa vyžaduje aplikácia Passbook, metóda je určená pre tých, ktorí na svojom zariadení používajú systém iOS 6. Reštart zariadenia spôsobí, že skrytá aplikácia sa opäť objaví na pracovnej ploche.

Tagged with →  
Share →