Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Na internete sa objavujú informácie, že dlhé zástupy čakajúce pred obchodmi Apple po celom svete sa pomaly vytrácajú. Obchody vraj ešte stále majú na sklade niekoľko kúskov nových iPhonov 4S (na obrázku je Apple Store v Naples, Florida). Kým zástupy pred Verizonom sú vraj oveľa väčšie ako pri uvedení iPhonu 4, vo všeobecnosti nejde o až tak enormný záujem ako tomu bolo pri iPhone 4.

iPhone 4Ss

Prečo? Apple dnes ponúka viac predajných miest ako v minulosti (pribudli predajné miesta Verizonu, Sprintu a Sams Clubu). Ďalej je treba si uvedomiť, že online objednávky tento rok „zhltli“ za prvých 24 hodín až 1 milión kusov nových zariadení a ponúkané boli prostredníctvom 100 mobilných operátorov (oproti piatim mobilným operátorom minulý rok). Niektorí analytici predpovedali až 4 milióny predaných iPhonov 4S za prvý víkend predaja.

iPhone 4S White

Problémy s aktiváciou v AT&T

Podľa dostupných informácií, Apple tentoraz dostatočné navýšil produkciu nových zariadení, čo mu zabezpečuje pohodlné pokrytie dopytu pri ich uvedení na trh. V skutočnosti bol vraj hardware pre iPhone 4S pripravený oveľa skôr, ako bol vydaný nový mobilný operačný systém iOS 5.

Ďalšou informáciou dnešného dňa je, že zákazníci operátora AT&T hlásia problémy pri aktivácii nového zariadenia na GSM sieti. Problémy sú s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobené preťaženými servermi spoločnosti AT&T, čo vraj spôsobuje až 15 minútové čakanie na aktiváciu novej sim karty.

Siri

Aj keď nová funkcia inteligentného hlasového asistenta patrí medzi najhorúcejšie novinky nového iPhonu, užívatelia mimo Spojených štátov amerických hlásia, že Siri neplní všetky hlasové úlohy na 100%. Ako vidno na uvedenom obrázku Siri nie vždy splní to, čo sa od neho požaduje.

SIRI Limitations

Siri vie napríklad vyhľadať iba adresy na území USA a iba vtedy, ak je ako primárny jazyk použitá angličtina – čo je ranou medzi oči pre tých, ktorí sa nenachádzajú na územi USA alebo nehovoria po anglicky.

Tagged with →  
Share →