Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Chlapíkom zo skupiny iFixit sa už dostal do rúk nový iPhone 4S a tí s ním hneď urobili to, čo vedia najlepšie – kompletne ho rozobrali, aby zistili čo sa v ňom skrýva. Tento fakt odhalil niekoľko zaujímavých informácií o novom zariadení, o ktoré sa chceme s vami podeliť.

Upozornenie: Obrázky nachádzajúce sa v tomto článku obsahujú násilie, nahotu a môžu tak byť rušivé pre ľudí so slabšou povahou. 🙂

iPhone 4S Teardown 1

Rozobratie odhaľuje niekoľko pozoruhodných informácií. Prvou je to, že iPhone 4S obsahuje iba 512MB operačnej pamäte, oproti očakávanému 1GB. Aj keď táto skutočnosť zrejme nemá veľký vplyv na výkon 4S, je potrebné sa o tomto fakte zmieniť.

iPhone 4S Teardown

iPhone 4S obsahuje nový baseband čip Qualcomm, ktorý doteraz nebol použitý v žiadnom známom zariadení a je nejasné akým spôsobom sa líši od ostatných baseband čipov, ktoré sa v súčasnosti používajú. Nový čip podporuje HSDPA technológiu prenosu dát rýchlosťou 14.4Mbps.

iPhone 4S Teardown 3

Za zmienku stojí aj nová batéria, pretože ponúka o 0,5Wh energie ako v iPhone 4, čo je pravdepodobne dôvodom dlhšej výdrže batérie v iPhone 4S. Na stránkach iFixit môžte vidieť omnoho viac záberov z demontáže iPhonu 4S, preto ak chcete vidieť nový iPhone v jeho úplnej nahote, navštívte stránky iFixit.com.

Tagged with →  
Share →