Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Angry Birds – mega úspešný titul, ktorý v súčasnosti láme jeden rekord za druhým dnes dosiahol ďalší významný míľnik. Najnovšia verzia hry s názvom Angry Birds Space zaznamenala 50 miliónov stiahnutí v priebehu 35 dní. Firma Rovio v tejto súvislosti na svojom blogu zverejnila informáciu, ktorá jej fanúšikov nenechá kľudne spávať. Vývojári vraj pre svojich priaznivcov pripravujú „niečo ešte omnoho väčšie“. Keďže v príspevku nie sú uvedené žiadne ďalšie detaily, otvára sa priestor pre rôzne špekulácie …

Angry Birds Space si môžte stiahnuť prostredníctvom App Store za 0,79 €

My sa však poďme bližšie pozrieť na najnovší úspech, ktorý sa hre Angry Birds a firme Rovio dnes podarilo dosiahnuť. Ak vezmeme do úvahy, že hra sa v App Store predáva za 0,79 € a 30 % z ceny patrí spoločnosti Apple, z toho vyplýva 50 000 000 x 0,553 = 27,65 milióna € pribudlo na firemný bankový účet vývojárom hry a Apple si prilepšil približne o 11,85 milióna € iba vďaka najnovšiemu titulu Angry Birds Space.

50 miliónov stiahnutí za 35 dní tiež znamená okolo 1 428 571 stiahnutí za deň. To je okolo 60 000 stiahnutí za každú hodinu a 1 000 stiahnutí za sekundu. Hra je na najlepšej ceste stať sa najúspešnejším herným titulom všetkých čias. Stačí si predstaviť, že kým si prečítate tento krátky príspevok (približne za 2 minúty), Angry Birds Space si stiahne približne 120 000 nových používateľov. Čo môže byť „ešte väčšie“? Že by Rovio svojim fanúšikom priniesol zbrusu novú hru? Čo myslíte?

Tagged with →  
Share →