Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Niet pochýb o tom, že Apple ma za sebou jeden z finančne najúspešnejších rokov. Nemalou mierou sa o to pričinil aj Apple online obchod s aplikáciami – App Store. Podľa prieskumu zverejneného na stránkach Electronista, momentálne App Store vytvára viac ako štvornásobne vyšší zisk ako jeho najvážnejší konkurent, Android Market.

Android Market vs. Apple Store

V správe sa tiež uvádza, že najväčším App Store užívateľom je v súčasnej dobe Čína, s viac ako 30 % (nárast z 18 %) podielom z celkového počtu stiahnutých aplikácií. Tento nárast je spôsobený akceptovaním čínskej meny (Čínsky Yüan) ako platidla v App Store, čo takmer zdvojnásobilo počet stiahnutých aplikácií.

Za zmienku tiež určite stojí, že Čína momentálne tvori 16 % z celkového zisku firmy Apple. Smerovanie na východné trhy je tak pre firmu Apple určite viac ako zaujímavé s perspektívou aj do budúcnosti.

Apple tento rok končí s vynikajúcimi finančnými výsledkami (stále s priepastným náskokom pred Anroid Marketom) a najvyšším počtom predaných Mac a iOS zariadení. Čo prinesie rok 2012? Dúfajme, že minimálne také úspechy aké firma zaznamenala v roku 2011. Iba čas ukáže.

Tagged with →  
Share →