Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Apple a Samsung proti sebe vedú niekoľko súdnych bitiek, v ktorých si navzájom uštedrujú rany v súvislosti so zneužívaním patentov. Najnovšie informácie hovoria o tom, že americká sudkyňa Lucy Koh ponúkla obom spoločnostiam, aby si namiesto vzájomných obvinení, sadli za rokovací stôl a „pokecali“ si o možnej dohode alebo mimosúdnom vyrovnaní.

Choi Gee-Sung, CEO Samsung

Šéf Samsungu – Gee-Sung Choi

Na stránke FOSS Patents je v tejto súvislosti zverejnené nasledovné vyhlásenie spoločností Apple a Samsung:

V súvislosti s nariadením súdu, obe spoločnosti prejavia svoju dobrú vôľu a budú spolupracovať so sudcom Sperom ako mediátorom na zasadnutí týkajúcom sa vzájomného vysporiadania. Spoločnosť Apple bude v týchto diskusiách zastupovať Tim Cook ako jej generálny riaditeľ a zodpovedný zástupca. Firmu Samsung ako zodpovedný zástupca zastúpi generálny riaditeľ Gee-Sung Choi.

Väčšina odborníkov je však v tomto smere skeptická a neverí, že tieto diskusie prinesú želaný výsledok. Oboch rivalov považujú za dostatočne hrdých na to, aby zo svojich požiadaviek čo len o krôčik ustúpili. Niektorí skôr vtipne dodávajú, že bude zaujímavé vidieť ako Tim Cook dvihne šéfa Samsungu nad hlavu a na spôsob Wrestlingu ho prelomí na svojom kolene. 🙂

Tagged with →  
Share →