Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Predstavte si situáciu, že vpohochodujete do kancelárie svojho nadriadeného a požiadate ho, aby vás dva týždne neotravoval, pretože sa v rámci pracovnej doby chcete venovať vlastnému bližšie nešpecifikovanému projektu. Podľa denníka The Wall Street Journal práve túto výsadu, získajú vybraní zamestnanci spoločnosti Apple. Tim Cook totiž predstavil novú iniciatívu s krycím názvom „Blue Sky“, ktorá niektorým zamestnancom umožní venovať sa vlastným špeciálnym projektom, ktoré nesúvisia s bežnými pracovnými povinnosťami.

Tim Cook CEO

Koncept nie je v oblasti technologických spoločností žiadnou novinkou. Podobný program funguje napríklad vo firme Google. Blue Sky je v podstate navrhnutý ako akási forma benefitu, ktorý ponúkne vybraným zamestnancom viac voľnosti ako zvyčajne. Program, ktorý bol v internej podobe spustený už v prvej polovici tohto roka, môžme považovať za jedno s ďalších znamení kultúrnych zmien vo vnútri kalifornskej spoločnosti.

Tim Cook sa od svojho nástupu do pozície šéfa spoločnosti Apple v auguste 2011 netajil tým, že medzi jeho primárne ciele patrí aj udržiavanie pozitívneho ducha u svojich najlepších pracovníkov. Blue Sky je iniciatíva, ktorá dáva talentovaným Apple zamestnancom možnosť „voľne dýchať“ a spoločnosti pomôže udržať si ich potenciál.

Tagged with →  
Share →