Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Po tom ako bol MacBook White v júli minulého roka stiahnutý z obchodov Apple a stal sa dostupným iba pre vzdelávacie inštitúcie, firma Apple v stredu 7.februára oznámila, že dodávky tohto ikonického notebooku ukončí úplne. Oficiálni predajcovia dostali od spoločnosti Apple správu o ukončení výroby zariadenia a MacBook White je od stredy v evidencií s poznámkou „Ukončená výroba“.

Prvá zmienka o definitívnom ukončení výroby a dodávok bieleho MacBooku sa na stránke MacRumors objavila iba niekoľko týždňov potom, ako Apple predstavil svoju novú iniciatívu v oblasti vzdelávania, využívajúc pri tom iPad.

Dizajn klávesnice

Je pravdepodobné, že Apple chce týmto krokom upriamiť pozornosť vzdelávacích inštitúcií na finančne menej náročný iPad no zároveň zvýšiť zisk z predaja a používania elektronických učebníc a ďalších interaktívnych vzdelávacích médií, ktoré sú momentálne dostupné na iPade.

Inštitúcie, ktoré nepociťujú v iPade plnohodnotnú náhradu bieleho MacBooku, si v súčasnosti musia zakúpiť MacBook Air, ktorého cena sa v USA začína na úrovni 999 $ (nie je tu možnosť zľavy pre vzdelávacie účely), čo je o 100 $ viac ako cena pri bielom MacBooku.

Biely MacBook bol po prvý krát predstavený v máji 2006, kedy nahradil staršiu generáciu s názvom iBook a prvý krát obsahoval procesor Intel. Model, ktorého výroba a predaj boli v stredu pozastavené bol naposledy aktualizovaný v máji 2010.

Tagged with →  
Share →