Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

OS X 10.7.5 Build 11G15

Apple registrovaným vývojárom okrem iného sprístupnil hneď dve skúšobné aktualizácie operačného systému OS X. Prvá ßeta verzia Mac OS X 10.7.5 Lion nesie označenie Build 11G15 a vývojári by sa podľa odporúčaní Applu mali zamerať na nasledujúce oblasti:

  • Grafický výkon a kvalitu zobrazenia
  • Importovanie, úprava a prehliadanie obrázkov
  • Spoľahlivosť a výkon sieťových pripojení

Mac OS X 10.7.5 ßeta 1 má veľkosť 937 MB, respektíve 1,87 GB vo verzii Combo.

 

Mountain Lion DP 4 - Facebook Integration

Mountain Lion DP 4 PowerNap

Druhou novinkou v oblasti operačného systému OS X je štvrtá Developer Preview verzia OS X 10.8 Mountain Lion. Aktualizácia obsahuje bližšie nešpecifikované zmeny a je odporúčaná všetkým testerom OS X 10.8 Mountain Lion. Podľa prvých zistení tento update prináša podporu pre Facebook v Notifikačnom centre a podporu novej funkcie PowerNap. Samotný súbor má veľkosť 1,08 GB a registrovaní vývojári si ho môžu stiahnuť prostredníctvom Mac App Store.

Thunderbolt Software Update 1.2.1

Aktualizácie sa dočkali aj všetky počítače Mac s Thunderbolt rozhraním. Apple v ešte priebehu minulého týždňa vydal Update 1.2, ktorý však spôsoboval mnohým používateľom problém pri bootovaní systému. Aktualizácia by mala riešiť kompatibilitu Thunderbolt portu s adaptérmi pre Ethernet a FireWire 800, ktoré boli predstavené súčasne s novým Retina MacBookom Pro počas úvodnej prezentácie na konferencii WWDC 2012. Thundernolt Software Update 1.2.1 je dostupný v sekcii Software Update v hlavnom menu systému OS X, alebo na tejto webovej stránke.

Tagged with →  
Share →