Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Zdá sa, že Evernote sa konečne snaží napraviť nedostatky, ktoré sa objavovali v jeho iOS a Mac aplikáciach. Po tom, ako bola nedávno vydaná aktualizovaná verzia pre počítače Mac, tím vývojárov dnes vydal kompletne prepracovanú verziu 5.0, ktorá je určená pre majiteľov iOS zariadení. Prvé ohlasy používateľov (vrátane mňa), týkajúce sa nového používateľského rozhrania, sú viac ako pozitívne. Evernote 5.0 sa konečne zbavil zastaralého používateľského rozhrania, plného zbytočných tlačidiel, odstránil tradičnú spodnú navigačnú lištu a konečne prináša jedinečný vzhľad.

Evernote 5.0 - iPad and iPhone

Najvýznamnejšiu zmenu si používateľ všimne hneď pri úvodnej obrazovke. Home Screen je odteraz prehľadne rozdelený do piatich samostatných sekcií: All Notes (Všetky poznámky), Notebooks (Zápisniky), Tags (Značky), Places (Miesta) a Go Premium (Prémiové funkcie). Po rozkliknutí ktorejkoľvek položky sa objaví daná sekcia vo „full-screen“ režime. Namiesto tlačidla „Späť“, má používateľ k dispozícii jednoduché gesto smerom dole, pomocou ktorého sa opäť dostane k základnej ponuke aplikácie. V aplikácii tiež pribudli tri tlačidlá, pomocou ktorých je možné rýchlo napísať textovú poznámku, zachytiť fotografiu alebo naskenovať dokument. V iPad verzii pribudol postranný panel, pomocou ktorého je možné prechádzať medzi poslednými poznámkami.

Programátori vraj kládli veľký dôraz na to, aby sa ku každej funkcii dalo dostať jedným – maximálne dvoma klikmi. Okrem prepracovaného UI, sa vraj podarilo zlepšiť skenovanie dokumentov, ktoré odteraz presnejšie orezáva skenované stránky a pribudol aj takzvaný „Spoločný zápisník“, ktorý majú možnosť vidieť všetci kolegovia alebo známi, ktorým používateľ ponúkol možnosť zdieľania. Evernote 5.0 je v App Store dostupný pre iPhone, iPod touch a iPad a ak si chcete pozrieť čo všetko dokáže, ponúkame vám nasledujúce krátke propagačné video:

Tagged with →  
Share →