Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Prvé informácie o úspechoch smartfónu Galaxy S III na území Spojených štátov sa objavili v priebehu septembra tohto roku. AppleInsider vtedy informovali o úspechoch juhokórejskej vlajkovej lode, na základe údajov od amerických mobilných operátorov o predaji múdrych telefónov, ktoré portálu poskytol analytik Michael Walkley. Na základe augustových štatistík mobilných operátorov, sa stal Galaxy S III najpredávanejším smartfónom na území USA a porazil skoro rok starý iPhone 4S. Analytik však upozornil na skutočnosť, že predaj iPhonu 4S stagnoval v súvislosti s očakávaným predstavením iPhonu 5.

iPhone vs. Galaxy Sales

Podľa dnešných celosvetových štatistík, ktoré vypracovala uznávaná spoločnosť Strategy Analytics, sa stal Samsung Galaxy S III najpredávanejším múdrym telefónom v treťom štvrťroku 2012 a z trónu po dvoch rokoch zosadil iPhone od firmy Apple.

Samsung predal v treťom štvrťroku celkovo 18 miliónov Galaxy S III, pričom v druhom štvrťroku sa predalo iba 5,4 miliónov kusov. iPhone 4S si treťom štvrťroku kúpilo 16,2 milióna zákazníkov. Za zmienku tiež stojí fakt, že iPhone 5 sa stal so 6 miliónmi predaných kusov tretím najúspešnejším smartfónom v sledovanom období (jeho predaj sa začal v polovici septembra).

Telefónu Galaxy S III patril v treťom kvartáli 10,7-percentný celosvetový podiel na trhu s múdrymi telefónmi, Applu sa podarilo s iPhonom 4S získať 9,7 % trhu a iPhone 5 získal v priebehu niekoľkých týždňov svojho predaja 3,6-percentný podiel.

„Veľký dotykový displej, agresívna distribučná politika v rámci desiatok krajín a štedro dotované zmluvy u operátorov sú hlavné príčiny úspechu Galaxy S III“, uviedol Neil Shah, analytik zo spoločnosti Strategy Analytics. „Apple predal celosvetovo približne 16,2 miliónov kusov iPhonov 4S, obsadil druhé miesto, no zákazníci vyčkávali s nákupom, keďže vo všeobecnosti očakávali príchod iPhonu 5, ktorý sa mal objaviť koncom tretieho kvartálu.“

Tagged with →  
Share →