Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Dnešnú mediálnu prezentáciu máme úspešne za sebou. Poďme si zhrnúť to najdôležitejšie, čo sme sa dnes dozvedeli. Na pódiu v centrále Apple sa dnes vystriedali traja zástupcovia vedenia spoločnosti – Tim Cook, Craig Federighi a Phil Schiller a tiež spoluzakladateľ známeho herného štúdia Chair Entertainment Group, ktoré stojí za populárnym iOS titulom Infinity Blade. Pozvaných zástupcov vybraných médií už tradične privítal Tim Cook, ktorý na úvod spomenul práve prebiehajúci londýnsky hudobný festival iTunes Festival. Ten je streamovaný vo viac ako stovke krajín a aj keď lístky na toto podujatie sa nedajú kúpiť, záujem o ne, malo údajne vyše 20 miliónov ľudí. V krátkosti bol spomenutý nový Apple Store v Kalifornii, ktorý aj napriek jeho skromnejšej predajnej ploche, denne navštívilo viac ako 2000 zákazníkov a Apple. Pre tamojších zákazníkov Apple otvoril zbrusu nový a rozlohou omnoho komfortnejší „predajný stánok“.

iOS 7 Kompatibilita

iOS 7

Po úvodných slovách sa na pódiu objavil šéf divízie softvérového vývoja, Craig Federighi, ktorý prítomným hosťom predstavil nové funkcie v systéme iOS 7. Nová verzia prinesie viac ako 200 noviniek a zbrusu nový vhľad používateľského prostredia. Medzi najzaujímavejšie novinky bude v kombinácií s výkonným iPhonom 5s patriť napríklad vylepšené Notifikačné centrum, Multitasking, Centrum kontroly, zdieľanie súborov prostredníctvom funkcie AirDrop, ale aj kompletne prepracované aplikácie Safari, Fotky, Kamera, či Mapy, ktoré budú navyše pracovať v 64-bitovom režime (iba v prípade iPhonu 5s). Kamera ponúkne lepšiu stabilizáciu obrazu, rýchlejšie ostrenie ale aj sekvenčné snímanie (10 snímok za sekundu) alebo spomalené zábery „Slo-Mo“, snímané rýchlosťou 120 snímok za sekundu (iba v rozlíšení 720p). Vylepšenia sa dočká aj služba Siri, ktorá ponúkne ženský alebo mužský hlas, hlbšiu integráciu so službou Twitter alebo Wikipedia. Farebnosť systému bude úzko korešpondovať s pestrofarebnými modelmi iPhone 5c a finálna verzia iOS 7 bude dostupná v stredu, 18. septembra 2013. Systém pobeží iba na iPhone 4 a novšom, iPade 2 a novšom, iPade mini a iPode touch 5G. Ďalšie informácie o iOS 7 nájdete v tomto príspevku alebo na oficiálnych stránkach firmy Apple.

iWork a iLife pre iOS 7

Pages, Numbers, Keynote, iPhoto a iMovie pre iOS

Tim Cook sa opäť objavil na pódiu a jeho slová patrili pätici aplikácií, prostredníctvom ktorých môžu iOS používatelia na svojich zariadeniach plnohodnotne vytvárať obsah. Reč bola o aplikáciách Pages, Numbers, Keynote, iPhoto a iMovie pre iOS. V tejto súvislosti bola predstavená nová, dizajnovo plochšia ikona kancelárskej sady iWork pre iOS zariadenia. Zásadnou novinkou však bude možnosť bezplatného stiahnutia všetkých spomínaných titulov pre tých, ktorí si zakúpia nové iOS zariadenie a aktivujú si ho po 1. septembri 2013. Na túto možnosť bude upozornený každý majiteľ nového iZariadenia so systémom iOS 7, pri prvom spustení aplikácie App Store.

iOS 7 Wallpapers Pack (iPhone)

Tagged with →  
Share →