Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Prezident spoločnosti Foxconn, Terry Gou na jednej z tlačových konferencií potvrdil, že jeho firma naštartovala prípravy, ktoré by mali zabezpečiť výrobu mýtmi opradeného televízneho zariadenia s logom nakusnutého jablka. Keďže samotná produkcia ešte neprebieha, je veľmi nepravdepodobné, že by sa nové HDTV zariadenie objavilo ešte do tohtoročných Vianoc.

Prvým krokom týchto príprav mala byť nedávna investícia Foxconnu do japonskej továrne Sharp, ktorá sa zaoberá výrobou LCD panelov. Foxconn chce údajne touto cestou zabezpečiť plynulú výrobu a potenciálny zvýšený dopyt po LCD paneloch. Vyjadrenia pána Gou tak nahrávajú niekoľko mesiacov šíriacim sa fámam, ktoré hovoria, že Apple naozaj pracuje na TV zariadení, s ktorým vraj chce „prevalcovať“ naše obývacie izby.

Tieto najnovšie správy sa tiež zhodujú s nedávnym príspevkom z americkej stránky Cult of Mac, redaktori ktorej tvrdia, že ich dôveryhodný zdroj mal možnosť na vlastné oči vidieť prototyp Apple HDTV. Dizajn tohto zariadenia sa údajne veľmi podoba na terajší hliníkový 27″ Thunderbolt displej, no je omnoho väčší. Obsahovať by mal funkcie hlasového asistenta SIRI a FaceTime video hovory.

Tagged with →  
Share →