Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Funkciu Eyes Free predstavila firma Apple na úvodnej prezentácii tohtoročnej konferencie Worldwide Developer Conference. Pre tých, ktorí o tejto funkcii ešte nepočuli, ide o implementáciu služby hlasovej asistentky Siri k ovládacím prvkom automobilu. Apple údajne v tejto súvislosti oslovil viacero veľkých automobiliek. Neskôr sa však ukázalo, že mnohí spomenutí výrobcovia automobilov o pripravovanej spolupráci ani netušili. Odprezentované informácie sa však aj napriek prvotným nezrovnalostiam s najväčšou pravdepodobnosťou nakoniec stanú realitou.

iOS 6 - Siri Car

Eyes Free sa najskôr objaví v automobiloch Chevrolet

Jeden z prvých výrobcov, ktorý sa chystá funkciu Eyes Free využiť vo svojich automobiloch bude nadnárodný koncern General Motors. Siri by sa mala dostať do ich mestských modelov Chevrolet Sonic a Chevrolet Spark, ďalšie modely by mali pribudnúť neskôr. Presný termín, kedy sa malo tlačidlo Siri objaviť na volante Chevroletov uvedený nebol, podľa neoverených správ by to malo byť v priebehu najbližších dvanástich mesiacov.

Nová funkcia Eyes Free sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane nástupcom súčasnej Hands Free funkcie. Prostredníctvom tlačidla na volante (alebo v jeho blízkosti), budete môcť bez toho aby ste odchýlili svoj zrak, efektívne komunikovať so službou Siri, ktorá vám ochotne poskytne informácie z vášho diára, prečíta a odpovie na krátke textové spravy, odošle email, nájde najbližšie ubytovanie alebo reštauráciu a mnoho ďalších úloh.

Tagged with →  
Share →