Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Profíci z iFixit.com v spolupráci s firmou Chipworks už stihli kompletne rozobrať iPhone 5 a podrobiť jeho „vnútornosti“ analýze. Podľa prvých vyjadrení zástupcov oboch opravárenských spoločností priniesol Apple na trh prekvapivo jednoduchý smartfón, ktorého oprava bude omnoho menej zložitá a lacnejšia, ako v prípade jeho predchodcov.

iPhone 5 iFixit Teardown

Po odstránení dvojice vonkajších skrutiek (nový typ preťcipej hviezdy) sa technikom z iFxit podarilo jednoduchým spôsobom, iba pomocou prísavky demontovať displej, navyše ku všetkým súčiastkám v iPhone 5 sa dostanete výhradne spredu. Tento jednoduchý postup je v úplnom kontraste s iPhonom 4/4S, pri ktorom bolo podľa iFixit k rovnakému výsledku potrebné previesť až 38 samostatných krokov. Táto informácia určite poteší tých, ktorým smartfón neustále padá z rúk, pretože výmena rozbitého displeja bude v prípade iPhonu 5 omnoho lacnejšia a jednoduchšia.

Vo vnútri iPhonu 5 sa nachádzajú výkonové zosilňovače signálu od firiem Avago, Skyworks a Triquint, batériu s kapacitou 1 440 mAh vyrába spoločnosť Sony, 1 GB operačnej pamäte DDR2 SDRAM od firmy Elpida, LTE modem MDM9615M vyrába Qualcomm a dotykový kontrolér BCM5976 je od spoločnosti Broadcom – ten istý kontróler je použitý v trackpade MacBooku Air. Analýza nového procesoru A6 odhalila, dve ARM jadrá a trojicu grafických jadier. Kompletný zoznam komponentov je dostupný v tejto analýze od iFixit.

iPhone 5 dostal od iFixit 7 z 10 bodov za jednoduchosť jeho opravy (iPhone 4/4S získal 6 bodov). iFixit strhol iba niekoľko bodov za nový typ vonkajších skrutiek a displej, ktorý je vyrobený z jedného kusu, takže pri výmene rozbitého skla bude potrebná aj výmena digitizéra a LCD panela. Cenu opravy môžu tiež jemne navýšiť niektoré malé súčiastky, ktoré sú pripojené priamo na plochých kábloch.

Tagged with →  
Share →