Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Browser Wars

Klikni pre zväčšenie infografiky

Spoločnosť New Relic zaoberajúca sa výkonom webových aplikácií, prichádza so zaujímavou infografikou, ktorá zobrazuje najrýchlejšie webové prehliadače na trhu. Infografika je rozdelená na štyri časti: Windows, Mac OS, Notebooky a Desktopy a Mobilná platforma. Okrem prehľadných výsledkov, sa dozvedáme celkom šokujúcu informáciu. Microsoft, ktorý je v posledných rokoch na poli webových prehliadačov zatracovaný, to opäť dokázal – na platforme Windows 8 dosiahol najkratší čas odozvy Internet Explorer 10 a porazil všetky ostatné alternatívy. Na druhej pozícii sa umiestnil Internet Explorer 9. Údaje o rýchlosti odozvy boli získané na základe analýzy 40 miliard webových stránok, ktoré New Relic monitoruje každý mesiac.

V oblasti mobilných zariadení s prehľadom vedie webový prehliadač, ktorý je súčasťou smartfónu Blackberry 10. Platforme OS X zas kraľuje prehliadač Chrome vo verzii 19, hoci Google dnes sprístupnil verziu 23 (tú však New Relic ešte nestihli odtestovať).

Čo sa týka obľúbenosti webových prehliadačov na jednotlivých platformách, pre používateľov systému OS X je stále najsympatickejší prehliadač Safari od firmy Apple – využíva ho 61 % používateľov. Na Windowse zas paradoxne vedie Google Chrome so 41 %, hneď za ním sa umiestnil Internet Explorer, pomocou ktorého na webe surfuje približne jedna tretina používateľov (35%). Mobilnej platforme celkom suverénne kraľuje prehliadač Safari, ktorý používa 87 % používateľov smartfónov a tabletov.

Tagged with →  
Share →